Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na E-Commodity Bazaar damgası

  • Aydın Gazete
  • 29 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

İTB tarafından oluşturulan “E-Commodity Bazaar” Elektronik Emtia Alım – Satım Portalı’nı geliştirmek için KOSGEB tarafından desteklenen “İzmir Ticaret Borsası’na Üye Firmaların Elektronik Ticaret Uygulamaları ile Ticaret Kapasitelerinin Artırılması” projesi kapsamında E-Commodity Bazaar’ın ve Borsa faaliyetlerinin uluslararası alanda tanıtımı için SIAL Fuarı’na Borsa tarafından standlı katılım gerçekleştirildi. 

Fuar süresince birçok katılımcının ziyaret ettiği İzmir Ticaret Borsası standında E-Commodity Bazaar’ın yoğun tanıtım çalışmaları yapıldı. Oldukça ilgi gören portal ile ilgili birçok yabancı firma ve kurum/kuruluşla ikili görüşmeler gerçekleştirilerek olası işbirlikleri değerlendirildi. İTB heyeti fuar süresince portal tanıtımının yanı sıra sektördeki uluslararası gelişmeleri, son trendleri ve inovatif ürünleri yerinde inceleme fırsatı buldu.

İzmir Ticaret Borsası E-Commodity Bazaar Emtia Alım – Satım Portalı’nın yurt içi ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri ile üye sayısının artırılması, tarım ve gıda ticaretinde önemli bir “işletmeden işletmeye (B2B)” platform olması hedefleniyor. KOSGEB tarafından desteklenen bir yıllık proje kapsamında portalın sistem, yazılım ve tasarım olarak geliştirilmesi de yürütülen faaliyetler arasında yer alıyor. 

SIAL 2016 Fuarı’nda neler oldu?

E-Commodity Bazaar Emtia Portalı’nın tanıtımının yapıldığı SIAL Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na Türkiye’den 307 firma standlı katılım sağlarken, 105 ülkeden 7 bin stant katılımcısıyla, 194 ülkeden 155 bin sektör temsilcisi de Fuar’da yer aldı.

Fuarda genel olarak sergilenen ürünler arasında içecekler, şarküteri ürünleri, reçeller, konserveler, meyve ve sebzeler, organik ürünler, deniz ürünleri, diyetetik ürünler ve gıda takviyeleri, süt ürünleri, dondurulmuş gıdalar, tatlılar, unlu mamuller, catering ürünleri, et ve tavuk ürünleri, şarap, ekipman, teknoloji ve hizmetler yer alıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar