Bakan Yılmaz, Aydın’da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı

  • Aydın Gazete
  • 28 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü kutlamaları Aydın Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın CHP Grup Başkanvekili Bülent Tezcan, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Jandarma Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Halil Şen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ADÜ Rektörü Cavit Bircan, Vali Yardımcıları, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle öğrenciler katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümü kutlamaları kapsamında Bakan Yılmaz, Vali Ayyıldız ve Başkan Çerçioğlu Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunulan çelen sunma töreni İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında çelenk koyma töreni için çok sayıda öğrenci ve vatandaş Aydın Valiliği Atatürk Anıtı önünde toplandı. Yaklaşık 20 dakika geciken törende Cumhuriyet Başsavcılığı önündeki bayrak direğinin bayrağını göndere çekmek için görevlendirilen bir kız öğrenci de fenalık geçirerek bir anda yere yığıldı. Sıcak havanın etkisiyle fenalık geçiren Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde eğitim gören kız öğrenci, hazırda bulunan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrasında kontrol amaçlı hastaneye sevk edildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar