Bulgaristan’dan Ege’ye Selam Var

  • Aydın Gazete
  • 28 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Turnuvada Egelileri Ege Masterler Federasyonu Onursal Başkanı Ahmet Gök ve çeşitli takımlara mensup 4 kişilik heyet temsil etti.   

Kırcaali Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen futbol turnuvasının ilk maçlarında rakiplerini yenen Kırcaali ve Drama takımları final, Lüleburgaz ve Uzunköprü üçüncülük maçları oynadılar. Kırcaali şampiyon olurken, sıralama Drama, Uzunköprü, Lüleburgaz şeklinde gerçekleşti. 

Sonuçlardan çok, Türk, Yunan ve Bulgar oyuncuların maç öncesi ve sonrasında çalan hemen her ülke müziklerine birlikte eşlik etmeleri, bazılarında dayanamayıp sahada halaylar çekmeleriyle hatırlanacak turnuvanın ödül töreni Bulgaria Otel salonlarında verilen yemekte gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla sürdürdüğü yoğun gündemine rağmen törene katılan Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz üç komşu ülkenin master sporcularını kentinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Turnuvanın 20 yıldır yapıldığını, her yaşta sporcuların dostluk ve barışa katkısının büyük olduğunu ve buna inanarak destek verdiğini belirten Aziz geleneksel turnuvaya önümüzdeki yıllarda da devam edileceğine dikkat çekti. Yunan, Türk, Bulgar ve ülke ayrımı gözetmeksizin diğer tüm takımları davet etti. 

Hasan Aziz; “ Özellikle yurtdışından gelen sporcu dostlara teşekkür etmek istiyorum. Sizin sayenizde bu yıl ki turnuvamız da gerçekleşti. Geldiğiniz yerlerde ki belediye başkanlarımıza, sizlerin yakınlarınıza, kardeşlerimize, masterler ve amatör sporculara candan gönülden selamlar. Önümüzdeki yıllarda da sizleri bekliyoruz.” Dedi.

Hasan Aziz, konuşmasından sonra takım kaptanlarına kupa ve armağanlarını takdim etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar