Hedef Akla İlk Gelen Belediye Olmak

  • Aydın Gazete
  • 28 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı
Sosyal belediyecilik anlayışını kültür ve sanat alanında verdiği destekle güçlendiren Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kurs kayıtlarını yapmaya başladı.
Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Gençlik Merkezi’nde kurslara katılım ücretsiz olurken; son başvuru tarihi ise 15 Kasım 2016 olarak belirlendi. Bağlama, Tiyatro, Drama, Diksiyon, Halk Oyunları, Ney, Semazen, Mehteran, Gitar, Osmanlıca, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Tecvid, Mahreç, Makam, Kur’an-ı Kerim dersleri, Arapça, Ritim ve Kanun, Çuval-Çiçek, Çini El Sanatları, Ahşap Boyama kurslarına, her vatandaş katılabilecek.
”AKLA İLK GELEN BELEDİYE OLMAK”
Kemalpaşa halkına yetenekleri keşfetme ve geliştirme imkânı sunmak amacıyla kültür ve sanat kurslarına büyük önem verdilerini ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Kültür ve sosyal belediyecilik denilince akla ilk gelen belediye olmak için hizmet üretmeye gayret ediyoruz. Bu amaçla, belediyemiz bünyesinde kurslar düzenliyoruz. Bu kurslara her yaştan vatandaşımızın katılmasını hedefliyoruz” diye konuştu. 
Kültür ve Sanat kurslarına yoğun ilgi olduğunu aktaran Başkan Uğurlu, “Kurslarız kısa süre içinde vatandaşımız tarafından yoğun ilgi gördü. Bu, halkımızın Kültür ve Sanat dallarına ne kadar ilgi duyduğunun somut bir göstergesi. Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde açılan Osmanlıca, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Kur’an-ı Kerim dersleri ve Arapça gibi bir çok branşta açılan kurslar sayesinde vatandaşlarımızın kendi yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Belediye olarak eğitime olduğu gibi kültür ve sanata da ayrı bir önem veriyoruz” ifadesinde bulundu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar