Enerya, Aydın’da kış hazırlıklarına başladı

  • Aydın Gazete
  • 26 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Aydın’da kış hazırlıkları başladı. Enerya Aydın Gaz Dağıtım A.Ş İşletme Müdürü Osman Ersöz, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları konusunda uyardı. Temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu ifade eden Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, 2016 yılı sonu itibariyle 586 km hat imalatına ulaşıcaklarını ve Aydın’da 33 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturacaklarını belirtti.

Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
Osman Ersöz, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi.

Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
İşletme Müdürü Ersöz, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir.

Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” diye konuştu.

Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
Enerya Aydın Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Osman Ersöz, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler” şeklinde konuştu.

187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getiren Ersöz, Aydın’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar