Mikrobiyoloji Kursuna Büyük İlgi

  • Aydın Gazete
  • 25 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

ADÜ Rekombinant DNA ve Rekombinant Protein Merkezi (REDPROM) tarafından düzenlenen “Mikrobiyolojide PCR Temelli Yöntemler Kursu”, REDPROM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gamze Başbülbül koordinatörlüğünde 3-7 Ekim 2016 tarihleri arasında AİSYEM’de gerçekleşti.

TÜBİTAK 2229 Programı ile desteklenen kursun eğitici ekibinde ADÜ REDPROM Müdürü Prof. Dr. Bülent Bozdoğan, ADÜ Biyoloji Bölümünden Prof. Dr. Celal Ülger, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Barış Otlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban ve ADÜ REDPROM’dan Dr. Erman Oryaşın yer aldı.

Yoğun katılımın gözlendiği kursta, 15 farklı şehirden 26 katılımcı Adnan Menderes Üniversitesi’nde misafir edildi. Kursiyerler 5 gün boyunca PCR yönteminin mikrobiyolojide kullanımı ile ilgili pratik yaparak, alanında uzman akademisyenler ile teorik bilgi alışverişinde bulundu.
Kursun bitiminde ADÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ‘ın katılımı ile gerçekleştirilen Sertifika Töreninin ardından Nysa Antik Şehri’ne yapılan gezi ile program sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar