KUTO 5.Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

  • Aydın Gazete
  • 25 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

24 Saat Yaşayan Kuşadası ana başlığındaki yarışmada; İzmir’den Barış Barlas katıldığı eserle birinci olurken, Aydın’dan Yılmaz Topçu ikinci, Bursa’dan Gürsel Egemen Ergin üçüncü oldu. İstanbul’dan Nevzat Yıldırım ve Aydın’dan Eser Paşa’nın iki eseriyle mansiyon aldığı yarışmada, Yaz ve Turizm Özül Ödülüne Bursa’dan Ali Rıza Özer, Yiyecek-İçecek-Alışveriş Özel Ödülüne İzmir’den Hasan Uçar layık görülürken, Kuşadası ve Gece Yaşamı Özel Ödülü ise uygun fotoğraf bulunmaması nedeniyle verilmedi ve bu nedenle 20 adet olan sergileme ödülü jüri kararıyla 21 adede çıkarıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Birinci, İFOD – Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, Kuşadası Ticaret Odası Disiplin Kurulu ve Belediye Meclis Üyesi- fotoğrafçı Cem ARSLAN, KUFSAD başkanı-fotoğraf sanatçısı Levent Köylü’nün jüri olduğu ve TFSF temsilcisi Zafer Gazi Tunalı’nın denetiminde gerçekleşen yarışmaya, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun da katkı ve duyuruları ile ilgi oldukça fazla oldu.
21 Eserin de sergilemeye layık görüldüğü Kuşadası Ticaret Odası 5. Ulusal Fotoğraf Yarışmasında derece alanları kutlayan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; Türkiye’nin her köşesinden Kuşadası ile ilgili fotoğrafların gelmesinden ve aynı zamanda Kuşadası’na ilginin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kuşadası’nın tanıtımına çok önem verdiklerini ve kötü giden sezonda, Oda olarak özellikle sosyal medya üzerinde yapılan tanıtımlarda kullanılan fotoğrafların binlerce beğeni aldığını belirten Akdoğan “Odamız tarafından bu yıl 5.si gerçekleşen fotoğraf yarışmamızın Kuşadası’nın tanıtımı ve üyelerimizin de kullanımına açık olan Odamız bünyesindeki fotoğraf bankası için önemi çok büyük. Türkiye’nin her yerinden katılan, ilgi gösteren herkese Kuşadası Ticaret Odası yönetimi olarak teşekkür ederiz” dedi.

Kuşadası Ticaret Odası 24 Saat Yaşayan Kuşadası temalı 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler:
1.lik Ödülü / Barış BARLAS – İzmir
2.lik Ödülü / Yılmaz TOPÇU – Aydın
3.lük Ödülü / Gürsel Egemen ERGİN – Bursa
Mansiyon / Eser PAŞA – Aydın
Mansiyon / Eser PAŞA – Aydın
Mansiyon / Nevzat YILDIRIM – İstanbul
Yaz Ve Turizm Özel Ödülü / Ali Rıza ÖZER – Bursa
Yiyecek-İçecek-Alışveriş Özel Ödülü / Hasan UÇAR – İzmir
SERGİLEMELER (Alfabetik)
Arzu İBRANOĞLU – Kocaeli
Belma ARSLAN – Muğla
Berkant AKBACAK – Aydın
Caner BAŞER – Aksaray
Can YÜCEL – İzmir
Can YÜCEL – İzmir
Cihan KARACA – Aydın
Enes Yasin BAY – Aydın
Ercan DEVECİ – İstanbul
Eser PAŞA – Aydın
Gürsel Egemen Ergin – Bursa
Mehmet ÖZTÜRK – Aydın
Oğuz İPÇİ – Konya
Oğuz İPÇİ – Konya
Oğuz Miraç SÖNMEZ – Denizli
Seçkin YENİCİ – Aydın
Selda ERTİN – Aydın
Selda ERTİN – Aydın
Sinan KILIÇ – İzmir
Sinan KILIÇ – İzmir
Yılmaz TOPÇU – Aydın

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar