1020 Parsel’in Durumu Ele Alındı

  • Aydın Gazete
  • 23 Ekim 2016
  • 0

Didim Belediye Meclis salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Ahmet Yılmaz ve Sinan Ceyhan, Belediye birim amirleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bazı muhtarlar katıldı. Toplantıda ilk konuşan Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu 1020 parselle ilgili her noktada çalışmaların başlatıldığını belirterek, teknik noktada da adımların atılmaya başlandığını söyledi

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz ise sadece 1020 parselle ilgili değil 1100 parselle ilgili de ilçede tespitlerin yapıldığını öğrendiklerini belirterek “1020 parsel’de terkler yapılmış mı yoksa yapılmamış mı, onları Aydın Büyükşehir Belediyesi ilgili ortak çalışma yaparak öğreneceğiz.”dedi.

Didim Derneği Başkanı Ali Budak ise 1020 parselde İmar planlarından 18. madde uygulamasının yapılması gerekliliğine dikkat çekti.

“BAKANLIK DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜLECEK”
18. madde uygulamasının doğru olduğunu dile getiren CHP’li Ahmet Yılmaz, planın takılmadan sürecin işlemedi ve Aydın BŞB’de bu konunun ele alınacağını söyledi.

Yılmaz konuyla ilgili siyasi çalışmalarında başlatıldığını ve gelecek hafta Ankara’da Bakanlık düzeyinde görüşmelerin bulunulacağını söyledi.
Didim Çevre Platformu Başkanı Türker Ertuncay ise 1020 parsel’in 1988 planlarından günümüzde kadar olan ve yaşanan süreçleri anlatarak 2015 yılında Aydın BŞB’nin 1020 parsel’i park yapma konusunda Hazineye başvurduğunu öğrendiklerini açıkladı.

Yerin de 2015 yılında Özelleştirme İdaresine verildiğini söyleyen Ertuncay, Nisan 2016 yılında da Didim Kent Konseyinin bu bilgiyi bölge Milletvekiline iletildiğini öğrendiğini söyledi.

Toplantı da katılımcılar önerilerine sunarak işin hem siyasi ve bürokratik ayağının sürdürülmesi, diğer yanda da basın açıklamaları ve siyasi parti ilçe başkanlıklarına ziyaretlerle halkın bilinçlendirilmesi konusunda ortak fikirde anlaşıldı.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar