Mahallelerin sorunları Pamucak’ta masaya yatırıldı

  • Aydın Gazete
  • 22 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Selçuk Belediyesi’nden mahalle sorunlarına neşter

Göreve geldiği günden bu yana her ay ara vermeden yapılan, ancak 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle 3 ay ara verdikleri Muhtarlar Toplantısında; yeniden bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bakıcı, Muhtarlarının mahalleleriyle ilgili sorunlarını daire amirlerinin de katılımı ile masaya yatırdı. Mahalle Muhtarlarının taleplerini tek tek not alan Başkan Bakıcı, bu konuda birim amirlerinden mahallelerde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantıya katılan tüm birim amirlerine; Muhtarları ile aralarında köprü kurmalarını, mahallenin sorunlarını hızlı bir şekilde ilgili birime ileten muhtarların bu taleplerini hassasiyetle dikkate almalarını istedi. 

Önemli olan halkın taleplerinin bir an önce yerine getirmek

Mahallelerin sorunlarıyla ilgili halkından gelen taleplerin daha hızlı bir şekilde sonuç alabilmesi için bazı birim amirliklerinde yeni görevlendirmeler yapıldığını ve yapılan bu ilgili birim sorumlularını katılımcılara tanıtan Başkan Bakıcı, “Bizim için önemli olan halkın taleplerinin bir an önce yerine getirilmesidir. Yerel yönetimler arasında köprü oluşturan Mahalle Muhtarlarımız ile birlikte bu hizmetlerimizi daha hızlı ve hassasiyetle yerine getirdiğimize inanıyorum” dedi.

Belediye Başkanı olarak; Mahalle Muhtarları ile birlikte tüm Oda Yöneticilerini ve Sivil Toplum Örgütlerinin fikir ve çalışmalarını dikkate aldığının altını çizen Başkan Bakıcı, “Burada en önemli konu  dengeyi sağlamaktır. Bunu başarabilirsek halkın ve ilçenin sorunlarını daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde çözeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu. 

STK’lar siyasallaştırılmamalı

Bazı Oda ve Sivil Toplum Örgütlerinde siyasi konuların konuşulduğunu ancak böyle bir durumun doğru bir anlayış olmadığına dikkat çeken Başkan Bakıcı; “Sivil Toplum Örgütlerini hiç kimse siyasallaştırmamalı. Hepimiz eleştirilere açık olmalıyız. Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana demokratik yapı özelliğimizi ilçe adına yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Hiçbir zaman demokratik yapı özelliğimizden vaz geçmedik. Ben inanıyorum ki, Selçuk’ta siyaset yapma biçimi değişecek. Zor bir süreç ama bunu yapacağız. Sadece bu konuda toplum olarak ortaya bir irade koymamız lazım ” diye konuştu.

Muhtarlardan Bakıcı’ya teşekkür

Özellikle seçildiği günden bu yana kendileriyle yakından ilgilenen Başkan Bakıcı’ya teşekkür ettiklerini belirten Mahalle Muhtarları; “Başkanımıza ulaşmakta hiçbir sorun yaşamıyoruz. Muhtarlar masası tüm sorunlarımızı ilgili birimlere ileterek çözüm için planlama yapıyor. Özellikle ilçemizde önemli bir konu olan mezarlık sorununda başkanımızın sergilediği çalışma için de ayrıca teşekkür ederiz” dediler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar