Direniş 50. Gününde

  • Aydın Gazete
  • 22 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye oldukları için işten çıkartılan ve direnişleri elli gündür devam eden MSC/Medlog işçileri ve Nakliyat-İş sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da katılımıyla MSC/Medlog’un İzmir’de bulunan Ege Bölge Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi. MSC/Medlog işçilerinin direnişi İzmir, İstanbul, Gebze, Mersin ve Bursa’da 50 gündür sürerken, Nakliyat-İş sendikasının ve Uluslararsı Taşımacılık İşçileri Sendikası’nın Genel Başkanı, Dünya Sendikalar Federasyonu Başkanlık Kurulu Üyesi Ali Rıza Küçükosmanoğlu, İzmir’de MSC/Medlog Ege Bölge Müdürlüğü önünde süren direnişi ziyaret ederek bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“MSC/Medlog işçileri 50 günden beri haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı, işçi ve sendika düşmanlığına karşı yiğitçe direnmekte ve mücadele etmektedir.” diyen Küçükosmanoğlu Dünya’nın en büyük ikinci lojistik firması olan MSC’nin Dünya’daki hiçbir iş yerinde Türkiye’deki kadar kötü çalışma koşulları ve ücret olmadığını, MSC’nin Türkiye’deki taşeronu olan Medlog’un iş kanunu ve ona bağlı yönetmelikleri uygulamadığını belirtti.

Medlog yöneticilerinin işçileri tehdit ve baskı yoluyla sendikadan istifa etmeye zorladığına değinen Küçükosmanoğlu, bu baskılarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti. MSC/Medlog İşvereninin OHAL’den faydalanarak istediğini yapmaya çalıştığını, OHAL Valilerinin de toplu işten çıkartmaları engelleme yetkileri olmasına rağmen yetkilerini kullanmadıklarını belirten Ali Rıza Küçükosmanoğlu “Sonuçta OHAL de olsa bu hal de olsa biz direnişe devam edeceğiz. Çünkü bizim davamız Dünya’nın en haklı davasıdır. İnsanca yaşanabilecek ücret ve çalışma koşulları istiyoruz. Biz burada haklı bir mücadele veriyoruz, işten çıkartılan arkadaşlar işlerine geri dönene kadar devam edeceğiz.”  dedi.

Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Dünya Sendikalar Federasyonu tarafından MSC/Medlog işçileriyle dayanışma kararı alındığını söyleyerek İşçi sınıfı mücadelesinin enternasyonal bir mücadele olduğunu vurguladı.

Eylem “Yaşasın MSC/Medlog Direnişimiz”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Atılan İşçiler Geri Alınsın”, “YaşasınDisk, Yaşasın Nakliyat-İş” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar