Manisa’nın “Teknokent”i Logosunu Arıyor

  • Aydın Gazete
  • 18 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Manisa Celal Bayar Üniversitesi; 2016 yılının Aralık ayında faaliyete geçecek olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent)’nin kimliğini ve marka değerini ulusal ve uluslararası alanda temsil edip ön plana çıkaracak bir  logo ve marka ismi belirlemek amacıyla para ödüllü bir yarışma düzenledi.  

Teknokent, ulusal ve uluslararası alanda imajını oluşturmak ve kurumsal kimliğine kavuşmak için harekete geçti. Altyapısı tamamlanan ve hizmet birimleri oluşturulan Teknoloji Geliştirme Bölgesi, son olarak logo ile marka isminin özgün tasarımını sağlamak amacıyla son başvuru tarihi 21 Ekim olan “Logo Tasarımı ve Marka İsim Belirleme Yarışması”nı düzenledi.

Tasarlanacak olan logonun ve marka isminin, yurtiçinde ve yurtdışında ‘üniversite, sanayi ve teknoloji geliştirme ilişkisi’ algısı oluşturacak bir üniversite-sanayi işbirliği kurumu olduğu anlaşılacak şekilde hizmet etmesinin hedeflendiği de belirtildi.

Jüri üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında herkesin katılabileceği ve en fazla üç çalışma sunabileceği yarışmada birinci olan tasarıma 5 bin lira, ikinci olana 3 bin lira, üçüncü olana ise bin 500 lira ödül verileceği bildirildi.

Gelişmeye elverişli bir sanayi potansiyeli olan Manisa’da birden çok özel ve kamusal işletmenin Ar-Ge faaliyetlerine destek verecek olan Teknokent, bilimsel çalışmalar ve bu çalışmaların teknolojik uyarlamaları noktasında üniversite-sanayi işbirliği için bir koordinasyon merkezi olmayı hedefliyor.

Yarışmanın, katılımcıların başvuru için ayrıntılı bilgi ve başvuru formlarını Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin web sayfasından veya Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden temin edebilecekleri duyuruldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar