Germencik’te cam şişeler geri dönüşüme gidecek

  • Aydın Gazete
  • 14 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Germencik Belediyesi ekipleri cam atıkların ilçe geneline yerleştirilen kumbaralara atılmasını teşvik etmek amacıyla, vatandaşa cam atıkların geri dönüşüme kazandırılması ile çevremizin neler kazanacağına dair bilgilendirme broşürü dağıttı.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün bütün dünyada en büyük sorun atıklar. Gerek çevresel atıklar, gerek evsel atıklar, gerek cam atıkları veya diğerleri. İnsanız, çeşitli ihtiyaçlarımız var. Bu ihtiyaçlarımızı çeşitli şekillerde gidermemiz gerekiyor. Ama geride de bu dünyada bizden sonra yaşayacak çocuklarımıza, torunlarımıza sağlıklı bir doğa, ekolojisi korunmuş bir çevre bırakmamız gerekiyor. Bu geri kazanım çalışmamız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca lisanslı bir işletme, ÇEVKO ve belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğünün gayretleriyle gerçekleştirildi. ‘Cam Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi’ kapsamında ilçemizin işlek noktalarına 50 adet cam atık toplama kumbaraları konuldu. İlerleyen süreç içinde kumbara sayısı çoğaltılarak tüm mahallelerimizde vatandaşımızın kullanımına sunulacak. “dedi.

“Çevre duyarlılığını arttıracağız”
Cam atık kumbaralarının çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm açısından büyük bir işlev gördüğünü belirten Başkan Akın, “Germencik Belediyesi olarak bu konuda duyarlı olduğumuzu gösteriyoruz. Kumbara uygulamasındaki amacımız hem çevresel sorumluluğumuza önem vermek hem de cam şişe ve kavanozların belirli noktalarda toplanarak tekrar ekonomiye kazandırılmasını sağlamak. Ayrıca yangın tehdidine karşı da katkı sağlamaktır. Halkımızın kullanmadıkları tüm cam atıklarını çöp kutularına değil de bu kumbaralara atmalarını istiyor ve tavsiye ediyoruz. Çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak istiyorsak buna dikkat etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar