Genç MÜSİAD Liderler Kahvesi’nin Konuğu Ümit Ülkü Oldu

  • Aydın Gazete
  • 14 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Ülkemizin geleceğini gençlerin yapılandıracağını söyleyen Ülkü: “Genç MÜSİAD’ın önemli bir birim haline dönüştüğünü görüyorum. Siz gençler azimle çalışacak ve yeni Türkiye’nin gelecekteki en önemli gurur kaynağı olacaksınız. Milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine saygılı gençler olarak bunu gelecek nesillere aktaracaksınız” dedi.

Ülkü Park Sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıda konuşan Ümit Ülkü: Kendisinin esnaf bir ailenin içerisinden geldiğini ve çocukluk yaşlarından beri ticaretin içinde bulunduğu söyledi. Ülkü, “Ticaret çok uzun bir yoldur, bu yolun içinde stres yönetimi, müşteri yönetimi, personel yönetimi gibi çelişkilerinin iyi yönetilmesi gerekmektedir. Ticarette zaman zaman inişli çıkışlı süreçler olacak ve bu gibi durumlarda eğer ki, karamsarlığa düşmeden mücadele ederseniz en az hasarla atlatabilirsiniz” dedi.

Zaman zaman ticarette kişilerde de performans düşüklüklerin olabileceğini söyleyen Ülkü: “Bunu önlemek adına birbirini denetleyen ya da ölçen bir unsurun şirketlerde olması gerekmektedir. Bir işi en iyi yapabilmenin de o işin bütün aşamalarında insanın görmüş geçirmiş olması çok önemlidir. Örneğin imalat sektöründe bir faaliyet yürüten şirketin yöneticisi eğer o şirkettin atölyesinde hiç bulunmadan orada o işi yönetiyorsa o işletmede ciddi manada verim düşüklüğü kaçınılmaz olur” diye konuştu.

MÜSİAD Manisa Başkanı Ahmet Öztürk ile Manisa ve İzmir Gençlik Kurulu üyelerinin katıldığı program, MÜSİAD İzmir Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Mustafa Temel’in MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü’ye günün anısına hediye takdim etmesiyle sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar