Özakcan: Kurslarımıza İlgi Yoğun

  • Aydın Gazete
  • 7 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Belediyesi’nin Efeler Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak düzenlediği kurslar aralıksız devam ediyor. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Kurslarımıza talep oldukça fazla” dedi.

Efeler Belediyesi’nin her mahallede açmayı planladığı ve ilk olarak Hasan Efendi – Ramazan Paşa ve Kızılcaköy Mahallelerinde açtığı kültür ve sanat evleri ile mahallelerdeki kurslar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Her yaş kesimine hitap eden kursların düzenlendiği kültür ve sanat evlerinde hafta içi ve hafta sonu grupları yer alıyor. Çocuklar ve yetişkinlere İngilizceden platese, halk oyunlarından takı tasarıma, kemandan ahşap boyamaya kadar birçok alanda kursların da verildiği merkezlerde ayrıca toplum yararına seminerler de düzenleniyor.

“HALKIMIZIN İLGİSİNDEN MEMNUNUZ”
Kültür ve sanat evlerine vatandaşların yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözü, büyük bir anlam yüklüdür. Atatürk, bu sözüyle, çağlara ayak uydurmanın, kendini geliştirmenin ve yenilenmenin yolu önce kültür ve sanattan geçer, birlikte üretilip ve paylaşılan bir kültür anlayışı o toplumun yaşam garantisi olur, demek istemektedir. Kültür ve sanat insanları yaratıcılığa teşvik ettiği gibi, toplumsal olayları yorumlamak için farklı bir bakış açısı ortaya koymasını sağlamakta, değişime ve gelişime hep açık bir toplum yaratmaktadır. Efeler Belediyesi olarak Efeler Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu işbirliği ile ilçemizde birçok kurs açtık. Vatandaşlarımızın ilgisi de oldukça fazla. Bazı kurslarımızda aşırı talep olduğu için ek kurs saatleri koymak zorunda kaldık. Her mahallemizde kültür ve sanat evleri açarak, hem kurslarımızın sayısını hem de katılan vatandaşlarımızın sayısını arttırmak istiyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar