AB Dil Çeşitliliğini Tartışacak

  • Aydın Gazete
  • 13 Ekim 2016
  • 0

Öğrenciler, AB’nin ayırıcı özelliği olarak çok dillilik, AB ile İlişkiler Çerçevesinde Türkiye’de Dil Politikaları, Türkiye ve Avrupa Birliği’nde dil öğrenimi, uyum ve diyalog kaynağı olarak dil çeşitliliği, medyanın dili gibi konularda atölye çalışmaları yaparak, eğitim ve etkileşimli panel oturumlarına katılacaklar.

Mesut Yar’ın moderatörlüğünü üstlendiği foruma katılan öğrenciler, dil konusunda tartışarak, elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarını değerlendirecekler. Konuşmacılar arasında şair Küçük İskender, işaret dili uygulayıcısı Neslihan Kurt, sınırları aşan bir masalcı Nazlı Çevik Azazi, eski kelimeleri gün ışığına çıkaran Lügat365’ın kurucusu Onur Ertuğrul yer alıyor. 

Forum 1996 yılında kurulan ve AB Delegasyonu’nun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren “AB Bilgi Merkezleri Ağı” tarafından düzenleniyor. Merkezler AB, onun norm ve değerleri ve Türkiye’nin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

Ayrıntılı bilgi için, bkz:  www.avrupa.info.tr 

http://www.facebook.com/EUinTurkey  

https://twitter.com/EUDelegationTur) 

https://youtube.com/euinturkey

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi için: 

Selda Düzenli, Basın ve İletişim Yöneticisi, AB Türkiye Delegasyonu – selda.duzenli@eeas.europa.eu

Selvet Mergen, AB Bilgi Merkezleri Ağı, Ağ Koordinatörü selvet.mergen@tobb.org.tr 

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar