BAŞKAN KILINÇ, ATA’YI UNUTMADI

  • Aydın Gazete
  • 9 Kasım 2015
  • 0

MEHMET BARLAS – AYDIN


Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Başkan Kılınç, ‘10 Kasım 1938’in bir devrin sonu değil, Atatürk’ün miras bıraktığı Cumhuriyetin her bakımdan âbâd edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcı’ olduğunu söyledi. Başkan Kılınç, Atatürk’ü, vefatının yıldönümünde bir kere daha şükranla andığını ifade ederek, büyük şahsiyetlerin yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılması gerektiğinin altını çizdi.

Kılınç, mesajında şunları kaydetti: “Unutmamak gerekir ki, 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan âbâd edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır da. Zira, Gazi Mustafa Kemal de bu şuurla ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ demiştir. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi de, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek, onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkündür. Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini muhafaza ederek, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği muasır seviyelere taşıyarak yolumuza devam etmekteyiz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için ayni azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Bu inançla ve bir kez daha, vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla ve şükranla anıyorum.”
Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar