Elektral Ailesi İzmir’de Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 12 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bayiler inovasyonda birleşti

Yurtiçi ve yurtdışından birçok katılımcının geldiği toplantıda üretilen ürünler hakkında bilgi verilirken teknik servis ve pazarlama alanında da uygulamalı çalışmalar yapıldı. Bölgenin kilogram değeri en yüksek ihracatını yapan firmanın Elektral olduğunu ifade eden Elektral Yönetim Kurulu Başkanı Sayıl Dinçsoy, bedelin içindeki katma değer oranı yüzde 95’in üzerinde olan yerli işletme olduklarına dikkat çekti. Gelişen inovatif faaliyetlerin Elektral tarafından da takip edildiğini söyleyen Dinçsoy, “Gelişen teknoloji ve değişen inovatif sisteme entegre olma yolunda Elektral ailesi olarak aralıksız çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Sektöre entegre edildiler

3 gün süren bayi ve teknik servis toplantısında pazarlama ve sektörel risklerde ele alınırken, Türkiye’de rekabet edilebilirlik oranının çok düşük olduğuna da değinildi. Yapılan toplantının bayilere ve Elektral ailesine birçok avantaj sağlayacağını dile getiren Dinçsoy, “Gelişen inovatif faaliyetler içerisinde bayilerimizle olan iletişimimiz ve değişen teknoloji sonucunda meydana gelen farklı otomatların tanıtımını ve teknik servis eğitimlerini ele almamız gerekiyordu. Bunun sonucunda bayilerimiz yüksek teknolojili elektronik cihazların güncel yapılarını daha iyi öğrenmiş oluyor” diye konuştu. 

İhracatta küresel güç

Elektronik-Elektromekanik üretim hatları ile yüksek entegrasyona sahip olan Elektral’in yüzde 90 oranında yerli hammadde kullandığını belirten Dinçsoy, üretiminin %65-70’ini ihraç ettiklerini de vurguladı. İhracatın parlayan yıldızı Elektral olarak, Türkiye’nin milli kuruluşu olduklarını söyleyen Dinçsoy, “Amacımız, pazarın beklentilerine en kısa sürede cevap vermek. Tüketicinin istediği her çeşit otomatı yapabilecek bir üretim tesisine sahibiz. Bu noktada Elektral olarak gelişen teknoloji ve inovatif faaliyetlerin temelinde var olan projeleri ele alarak farklı ürünler ve cihazlar üretmekteyiz. Bu sebeple, bayilerimizin bu değişime uyum sağlamaları Elektral ailesi olarak büyük önem arz etmektedir” dedi.

Dünyanın dört bir yanından geldiler

Satış otomatı ve metal dedektörlerin teknik ve sektörel avantajları hakkında bilgi verilen toplantıya İspanya, Rusya, Fransa, Yunanistan ve Almanya’daki bayilerin katıldığını dile getiren Dinçsoy, “3 gün boyunca bayilerimizle çok verimli bir bilgi alışverişinde bulunduk. Bayilerimizle bir bütün olmak bizi daha güçlü ve amaçladığımız hedeflere daha hızlı ulaşmamıza katkı sağlıyor” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar