Astim Köprülü Kavşakta İlk Kazma Vuruldu

  • Aydın Gazete
  • 7 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yapacağı ilk köprülü kavşak projelerinin yapımına Efeler ilçesindeki ASTİM Kavşağı’ndan start verdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 milyona ihalesi tamamlanan ASTİM Köprülü Kavşağı 2016 yılında tamamlayarak Aydın ve ASTİM’in trafiğini rahatlatacağını daha önce açıklayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kavşak kazı çalışmalarına start verdi. Aydın-Denizli Karayolu, Eşref Bitlisli Kavşağı ile Aymendo tesisleri arasında bulunan alan ASTİM Kavşağı yapım çalışması nedeniyle trafiğe kapatıldı.
2016 Mart ayına kadar ASTİM Köprülü Kavşağı yapım çalışması nedeniyle kapalı olacağı öğrenildi. Aydın Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklama göre, Aydın’dan Denizli istikametine gidecek olan araçların Yeni Dörtyol Kavşağından Muğla Bulvarını takip ederek Doğu Çevre Bulvarına bağlanarak trafiğin akışının sağlanacağı açıklandı. Denizli’den İzmir ve Muğla istikametine gidecek olan araçları ise ASTİM OSB içerisindeki servis yolunu kullanarak Doğu Çevre Bulvarına bağlanmaları ve oradan araçların gitmek istediği yöne gidebilecekleri belirtildi.

ASTİM Kavşağının trafiğe kapatılmasının ilk günü güzergahlar hakkında bilgisi olmayan sürücüler sabah saatlerinde zor anlar yaşadı. Trafiğin akışının tek yönlü sağlandığı güzergahlarda araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. İş makinelerinin kazı çalışmalarına başladığı kavşakta, orta refüj içerisinde bulunan elektrik kabloları ve sulama sistemleri yetkililer tarafından kapatılarak devre dışı bırakıldı. Orta refüj içerisinde bulunan ağaçlar, Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yerinden sökülerek başka yerlere dikilmek üzere taşındı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar