İhracatta 120 Milyon Dolar Sınırına Ulaştılar

  • Aydın Gazete
  • 10 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kılıç Deniz, milli görevi başarıyla bitirdi

Türk çipurası ile levreği ABD’de görücüye çıktı

Su ürünleri sektöründe dünyanın lider kuruluşları arasında yer alan Kılıç Deniz, ABD’ye özel hazırladığı stantta, dünyanın dört bir yanından gelen su ürünleri işleme firmaları, ithalatçı, taze ve işlenmiş su ürünleri firmalarının temsilcileriyle bir araya gelerek 2017 yılı için yepyeni bağlantılara imza attı.

Yüksek kalitede üretilen ürünleri başta ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 55’ten fazla ülkeye ihraç ettiklerini ve bu konuda Türkiye’nin lider olarak gösterildiklerinin altını çizen Kılıç Deniz İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, yurtdışında katıldıkları fuarları milli bir görev olarak gördüklerini ve yaptıkları görüşmelerde bir anlamda Türk su ürünleri sektörünü temsil ettiklerini söyledi.

İhracatta 120 milyon dolar sınırında

ABD’nin Miami kentinde 20 yıldır düzenlenen ve otoritelerce dünyanın en prestijli gıda fuarlarından birisi olarak gösterilen Amerika Gıda ve İçecek Fuarı’nda özellikle yerli çipura ve levrek tanıtımını gerçekleştirdiklerini anlatan Kızıltan, “İhracatta 120 milyon dolar sınırına ulaştık. Dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen fuarlara katılarak ihracat hacmimizi yıllar geçtikçe büyütmeyi hedefliyoruz.

Bugüne kadar katıldığımız fuarlarda olduğu gibi ABD’deki ikili görüşmelerden çok iyi anlaşmalara imza attık. Dünyada özellikle çipura ve levrek balığına büyük bir ilgi var. Yapacağımız yatırımlarla önümüzdeki yıllarda bu pazarda elde ettiğimiz konumumuzu çok daha fazla güçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar