Özel Lokman Hekim okulları İzmir’de Çıta’yı Yükseltiyor

  • Aydın Gazete
  • 10 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Konya’da olduğu gibi İzmir’de de eğitim ve öğretimde hizmette veren Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Hüseyin Erdemoğlu, “Merkezi Konya’da bulunan Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi geleceğe güvenle bakan, aydınlık, girişimci ve başarılı sağlık personeli yetiştirmek üzere 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Gaziemir ‘in Sarnıç yöresinde hizmete girmiştir.

Okulumuz 45 derslik, 4 laboratuar (uygulama atölyesi), 1 bilgisayar laboratuarı, 1 kütüphane, 1 kapalı spor salonu ve 700 öğrenci kapasiteli yemekhanesi ile eğitim-öğretim etkinliklerini sürdürmektedir. Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür yardımcısı ve 35 öğretmen görev yapıyor. Ailemiz tüm çalışanların eğitim ve öğretimin kalitesini ve verimliliğini artırmak için gelişime katkı sağladığı ve öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği bir okul ortamında çağdaş yönetim bilimini verimli ve etkin bir biçimde kullanan yöneticiler,  alanları ile ilgili konularda kendilerini en üst düzeyde yetiştirmiş ve geliştirmiş olan öğretmenler ve sürekli başarıyı hedeflemiş öğrencilerden oluşuyor” dedi.

Amacımız; Halkına Hizmet Etmekten Gurur Duyan Nesiller Yetiştirmektir

Hüseyin Erdemoğlu, Konya’daki liselerde olduğu gibi İzmir’deki okullarında da halkına hizmet etmekten gurur duyan nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını belirterek; “ Amacımız, Özel İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde öğrenci olmaktan, çalışmaktan, içinden geldiği halkına hizmet etmekten gurur duyan insanlar yetiştirmektir.

Kısacası Lokman Hekim Ailesi olarak diyoruz ki; Atatürk İnkılâp ve İlkelerine ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin millî, ahlâkî, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasa’nın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek üzere bir araya geldik. Okulumuzda Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği Bölümlerinde toplam 10 Şube ile eğitim-öğretim etkinliklerini sürdürürken, 2014 -2015 eğitim-öğretim yılından itibaren de yeni açılan Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümleri için Milli Eğitim Bakanlığınca Okulumuza tanınan kontenjan doğrultusunda güç ve hız kazanarak yeni öğrenci kayıt-kabul ve tüm bölüm ve sınıflarda nakil işlemlerini sürdürmekteyiz.”

İzmir’deki Okullarımızda da Başarılarımız Artmaktadır

İzmir’deki okullarda yıldan yıla başarılarının arttığını da anlatan Hüseyin Erdemoğlu;  

“2015 yılı sonunda mezun ettiğimiz öğrencilerimiz yüzde 70’in üzerinde bir oranla bir yüksek öğrenim programını kazanmış ve kaydolmuş,  yine mezunlarımızdan birçoğu daha önce staj yaptıkları özel sağlık kurum ve kuruluşları ile anlaşarak çalışmaya başlamışlardır.

Okulumuzda öğrenim görmekte olan yaklaşık 250 öğrenci Devlet Teşvikinden yararlanmakta ve kişi başına yıllık 4000 TL tutarında Devlet Teşvik Desteği almaktadırlar.  Mevcut öğrencilerimizden 12. sınıfa geçenler önceki yıllarda olduğu gibi İzmir’de bulunan 40 civarında resmi ve özel sağlık kuruluşlarında Uygulama stajlarına giderek halkımıza hizmet etmeyi sürdürürken mesleki bilgi – Beceri ve davranış kalıplarını pekiştirecekler ve ‘Lokman Hekimli Olmak’  kavramının yanı sıra  ‘Halkına Hizmet Etmek’ , ‘Sağlık Personeli Olmak’  kavram ve niteliklerine kavuşacaklardır.

Okulumuzda öğrencilerimiz mesleki ve teknik eğitimin yanı sıra LYS ve KPSS’ ye hazırlık amacıyla sistem ve ayrıntıları Lokman Hekim Eğitim Kurumları Yönetimince gerçekleştirilmiş bulunan SODEM (Sonuca Dayalı Eğitim Modeli)  çalışmalarına katılmaktadırlar. Bu da öğrencilerimizin girdikleri sınavlarda başarı oranlarını yükseltmektedir. Eğitsel çalışmaların yanı sıra Okul, ilçe ve ilde düzenlenen kültürel ve sportif yarışma ve programlara etkin olarak katılmaktayız ve bunun sonucunda ilçe ve il bazında birçok Ödülün sahibiyiz. Okulumuza özgü olarak gelenekselleşen etkinliklerden Bozdağ Kar ve Sucuk Partisi, Osmanlı Tatlıları ve Aşure Günü,  sınıflar arası bilgi ve sportif karşılaşma ve yarışmalar, Lokma Döktürme Günleri, Konya Mutfağının eşsiz örneklerinden Bamya Çorbamız da veli, öğrenci ve ilçe yöneticilerimizin beğeni ve takdirlerini kazanmıştır. Önümüzdeki yıllarda da bu tür etkinliklerimizi artırarak sürdürmeyi öngörmekteyiz.

Bu sohbeti sloganlaşan birkaç söylemimizle bitirmek istiyorum; “ Lokman Hekim’li Olmak Ayrıcalıktır. Ailemizde Size de Yer Var” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar