İzmir’i Menemen Ticaret Odası Temsil Etti

  • Aydın Gazete
  • 8 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

9. Ticaret ve Sanayi Şura’sında İzmir ili adına sözcü seçilen Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz GÜRAL, İzmir’de bulunan Oda ve Borsalarımızdan gelen görüşler doğrultusunda, İzmir ili ve ilçelerinin sorunları, yatırım olanakları, ihtiyaç ve beklentilerinden oluşan raporu Başbakan Binali YILDIRIM ve Bakanlara iletti.

TEŞVİK ADALETSİZLİĞİ KALKMALI

İzmir ilimizin taleplerini “kent ekonomisi”, “sektörel” ve “kent altyapısı” olmak üzere üç başlık altında aktaran Güral Teşvik adaletsizliğinin kalkması gerektiğini dile getirdi ve sektörel teşvik sisteminin hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptı. Güral “Teşvik sistemi ile sınır illerde yaratılan haksız rekabeti önlemek için; İzmir’e daha geniş çaplı teşvik verilmesi, bölgesel yerine sektörel teşvik sistemine geçilmesini istiyoruz” dedi. Ayrıca OSB’lerin kamulaştırma sürecini de ele alarak imar uygulama ve tapu tescil işlemlerinin gecikmesi yapılaşmanın önünde büyük engel oluşturduğunu belirtti.

İZMİRDE ULAŞIM VE ÇEVRE KAYNAKLI SORUNLAR GİDERİLMELİ

İzmir’in diğer illerle kıyaslandığında ulaşım ve çevre kaynaklı oldukça büyük sorunları olduğunu belirten Güral “ Mevcut yolların iyileştirilmesini, İzmir Çevre Yolu’nun Menemen-Aliağa-Çandarlı Limanı ve Bergama’ya otoyol olarak devam etmesini, Bergama’ya hızlı tren ve normal tren yolu yapılmasını, Bergama-Akhisar-Salihli yolunun tamamlanmasını, Aliağa-Çiğli arası yol genişletilmesinin yapılmasını, Tire OSB’nin duble yollarla otobana bağlanmasını, Bozdağ ve Aydın dağları arasında da tünel açılmasını talep etti. Son olarak Güral “Verimli havzalarımızdaki kirliliklerin önüne geçilmesi ve sulama projelerinin gerçekleştirilmesi için destek bekliyor ve Çiğli Hava Üssü’nün sivil havacılığa tahsis edilmesini öneriyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar