Selçuk Modern Kütüphanesine Kavuşuyor

  • Aydın Gazete
  • 5 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

Selçuk Belediyesi, Modern Kütüphane, Etüt Merkezi ve Çocuk Trafik Eğitim Parkı için ihale startını verdi. Selçuk halkının heyecanla beklediği bu önemli projenin inşaatı, 01 Kasım 2016 Salı günü saat 14:00’te yapılacak olan ihaleden sonra başlayacak.  

Yıkılan Eski Halk Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alana Modern Kütüphane, Etüt Merkezi ve Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapılacak. İçerisinde kafeteryasının da bulunacağı ve toplamda 975 metrekare inşaat, 738 metrekare kullanım alanına sahip olacak merkezin bodrum + 4 kattan oluşacak. Binanın bünyesinde; yaklaşık 25 bin kitap kapasiteli 285 metrekare kütüphane, öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri 5 adet etüt sınıfı, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, idari ofisleri ile eğitmen ve toplantı odaları yer alacak.

Teras katında kafeteryasının yer alacağı merkez ısıtma ve soğutma sistemine sahip olacak. Binanın bitişiğinde bulunan 1118 m2 büyüklüğündeki yeşil alan, binanın açık alanı ile birlikte çocuk Trafik Eğitim Parkı olarak hizmet verecek. Selçuk’a kazandırılacak olan merkezin yapım ihalesi 01 Kasım 2016 Salı günü saat 14:00’te Selçuk Belediyesi Encümen Toplantı salonunda gerçekleşecek. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar