Hayvanseverler ‘PatiFest’te buluştu

  • Aydın Gazete
  • 4 Ekim 2016
  • Yorumlar Kapalı

KEDİ VE KÖPEKLER PODYUMA ÇIKTI

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, Klinisyen Hekimler Derneği (KLİVET) işbirliğiyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen PatiFest, hafta sonu Taypark’ta yapıldı. İki gün boyunca; en karizmatik ve cazibeli kedi ile köpeklerin seçildiği ödüllü yarışmalar, karaoke etkinliği, konser ve canlı müzik dinletileri gerçekleştirildi. Hayvan haklarına ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla panel ve söyleşiler yapıldı.

RENKLİ ETKİNLİKLER

Ayrıca çocuklar için de çamurdan heykel yapımı, yüz boyama gibi renkli aktiviteler düzenlendi. Karşıyaka Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli firmalar festival alanında stant açtı. Karşıyaka Belediyesi’nin sahiplendirme standı aracılığıyla can dostlar sıcak yuvalara kavuşturuldu. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler tarafından vatandaşlara danışmanlık hizmeti de verildi.

ÜÇ PUGEDON ALINACAK

PatiFest’te can dostlarla ve hayvanseverlerle bir araya gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Dünyamızı paylaştığımız can dostlarımıza karşı duyarlılığı geliştirmeyi hedeflediğimiz bu festival sayesinde; Türkiye’de sadece birkaç belediye tarafından kullanılan ve İzmir’de ilk kez bizim uygulamaya aldığımız ‘Pugedon’ isimli mama dönüşüm kutularının sayılarını arttıracağız. Festivale katılan firmaların destekleriyle, üç Pugedon daha satın alıp can dostlarımızın beslenmesi için ihtiyaç olan noktalara yerleştireceğiz.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ise öğrencileri Örnekköy Geçici Köpek Bakımevimizde konuk edeceğiz. Hayvanseverler vatandaşlarımızı da bekliyoruz” dedi. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar