ADÜ Yılda 1 Milyon 335 Bin TL Kar Edecek

  • Aydın Gazete
  • 4 Ekim 2016
  • 0

Geçtiğimiz şubat ayında kendi imkanlarıyla doğalgazı kampüse getiren ADÜ, geçen süre içerisinde çalışmalarını hızla tamamlayarak bugün doğalgazına kavuştu. İlk etapta ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinin ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılacak doğalgazın açılışını Prof. Dr. Cavit Bircan yaptı.

Rektör Bircan, doğalgaz sisteminin Üniversitemize birçok konuda avantaj sağlayacağını belirterek, “Bu sistem ile hem temiz enerji elde edilecek hem de maddi anlamda büyük tasarruf sağlanacaktır.” dedi. Bircan, ADÜ doğalgaz altyapısını en kısa sürede tamamlayıp tüm tesis ve binalarımızda doğalgazlı sisteme geçileceğini ifade ederek doğalgazın ADÜ’ye hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

YILDA 1 MİLYON 335 BİN TL KAR EDİLECEK
ADÜ doğalgaz sistemine geçmeden önce yıllık 820 bin metreküp gaza 2 milyon 114 bin 206 kuruş ödüyordu. Birim maliyeti 255 kuruş olan sıvılaştırılmış gaz sisteminden, birim maliyeti 0,86 kuruş olan doğalgaz sistemine geçerek 820 bin metre küp doğalgazı 776 bin liraya kullanarak ADÜ yılda 1 milyon 335 bin 206 lira tasarruf edecek.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar