ADÜ Rektörü Bircan, Kore Heyetini Ağırladı

  • Aydın Gazete
  • 5 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Kore heyetini makamında kabul etti.
Adnan Menderes Üniversitesi ve Kore Büyükelçiliği’nin ortaklaşa düzenlediği Kore Kültür Günü kapsamında Aydın’a gelen Kore heyeti, ADÜ’yü ziyaret etti. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ve ADÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Personeli Uzman Öncel Sencerman’nın da yer aldığı ziyarette, Kore Büyükelçiliği Müsteşarı Cho Dong-Woo ve Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Şubesi Direktörü Guensoo Kim ile eğitim, kültür ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.
Kore ile Türkiye’nin kardeş ülkeler olduğunu belirten Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Cho Dong-Woo, iki ülkenin birbirine benzeyen değerlere sahip olduğunu ifade ederek Aydın’da kendilerine gösterilen misafirperverlikten büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.
ADÜ Rektörü Prof. Cavit Bircan ise, eğitim alanında ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, özellikle Mevlana Öğrenci ve Öğretim Elemanı Değişim Programı kapsamında güçlü ilişkilerin kurulması gerektiğini söyledi. Ziyaret, iki ülke kültürünü yansıtan hediyelerin karşılıklı takdimiyle son buldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar