Küçük Şeyler Enerjilerini Doğal Yoldan Boşaltıyor

  • Aydın Gazete
  • 30 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bornova Küçük şeyler Anaokulu’nun öğrencileri 2016-2017 Eğitim öğretim Yılı’na, enerjiyi doğal bir yoldan boşaltmayı kolaylaştıran, el ve parmak becerilerini geliştiren, iki boyutlu düşünceleri üç boyutlu olarak ifade etmeyi sağlayan, yaratıcılığı daha da ileri götüren seramik etkinlikleri ile de hazırlanıyorlar…

Verdiği “Suflörsüz” eğitim ve “Burada her şey küçüğün” yöntemiyle adından sıkça söz ettiren Okulun Kurucu Müdürü Selami Korkmaz, “Seramik etkinliği, çocuklara yaratıcılığa dayalı sanatsal bir bakış açısı kazandırır. Çocuklara çamur ve kil aracılığıyla kendi gelişim basamaklarına uygun özgün çalışmalarını özgürce ortaya koyma fırsatı sağlar” dedi.

Çocukların 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı öncesi Oryantasyon (Uyum) çalışmaları nedeniyle sıkılmadan, eğlenerek ve oynayarak sıkılmadan okula ayak uydurmalarını sağlamaya çalışan Bornova Küçük Şeyler Anaokulu uygulamaları ile de dikkat çekiyor… Çocuklar birlikte oynamanın ve paylaşmanın tadını çıkarırken eğlenceli uygulamalara da bir yandan enerjilerin boşaltıyorlar, bir yandan yeni bilgiler de ediniyorlar… Çocukların seramik çamuru ve kil aracılığı ile yaptıkları çalışmalarda düşüncelerini üç boyutlu olarak da ortaya koyma fırsatı buluyorlar.

Çocukların ortaya koydukları üç boyutlu çalışmalarla kendilerine olan özgüvenlerinin arttığına da işaret eden Okul Müdürü Selami Korkmaz, gözlemlerini şöyle aktardı: 

çocuklarımızın gerek kendini değerli hissetmesi gerekse de özgüvenli bir birey  olma yönünde çok ciddi kazanımlar elde ettirdiğimizi gözlemliyor ve velilerimizin olumlu  geri dönütlerini anlıyoruz. Çünkü, sorgulayan, fikrini söyleyen, denemekten korkmayan, 

alternatif fikir üreten, kendini ifade eden, duygularını yansıtmaktan ve ifade etmekten çekinmeyen, öğrenme heyecanını ve motivasyonu güçlü olan çocuklar yetiştiğini gözlemliyoruz. 

Çocuklarımızın gerek kendini değerli hissetmesi gerekse de özgüvenli bir birey olma yönünde çok ciddi kazanımlar elde ettirdiğimizi gözlemliyor ve velilerimizin olumlu geri dönütlerini anlıyoruz. Çünkü, sorgulayan, fikrini söyleyen, denemekten korkmayan, 

alternatif fikir üreten, kendini ifade eden, duygularını yansıtmaktan ve ifade etmekten çekinmeyen, öğrenme heyecanını ve motivasyonu güçlü olan çocuklar yetiştiğini gözlemliyoruz. 

“Çocuklarımızın gerek kendini değerli hissetmesi gerekse de özgüvenli bir birey olma yönünde çok ciddi kazanımlar elde ettirdiğimizi gözlemliyor ve velilerimizin olumlu geri dönüşlerini anlıyoruz. Çünkü sorgulayan, fikrini söyleyen, denemekten korkmayan, alternatif fikir üreten, kendini ifade eden, duygularını yansıtmaktan ve ifade etmekten çekinmeyen, öğrenme heyecanını ve motivasyonu güçlü olan çocuklar yetiştiğini gözlemliyoruz. Enerjilerini boşalttıkları seramik çalışmalarıyla da bu konuda büyük aşama kaydediyorlar.”

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar