Edebiyat Dünyasının Usta Kalemi İzmir’de

  • Aydın Gazete
  • 29 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Karabağlar Belediyesi’ne bağlı Bozyaka Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşiye Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık ile çok sayıda izleyici katıldı.

Kültür merkezlerinin sayısı artacak

Etkinlik öncesi yazar Canan Tan’a “hoş geldiniz” diyen ve kendisine Karabağlar’ın kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, önümüzdeki dönemde bu tür etkinlikleri daha çok düzenleyeceklerini ifade ederek,  kültür merkezleri sayısını arttırarak Karabağlar’da kültür ve sanatın bolca yaşandığı bir ilçe olmasını hedeflediklerini söyledi.

Selvitopu şu anda dört ayrı yerde kültür merkezi projesi olduğunu hatırlatarak,  “Bunların bir kısmı başladı, bir kısmı başlayacak. Tüm Karabağlar’a bunu yaygınlaştıracağız. Fiziksel mekanları yapmak bizim görevimiz oraları yaşatmak sizin göreviniz.” diye konuştu.

Şikayetçi ya da pişman değilim

Daha sonra söz alan ünlü yazar Canan Tan ise edebiyatı sevmesine rağmen eczacılık okuduğunu ve okuldan mezun olur olmaz evlenip Diyarbakır’a gittiğini hatırlatarak,  “Hesaplar alt üst oldu. Şikayetçi ya da pişman değilim. Diyarbakır’a gitmesem “Piraye”yi yazamayacaktım. Eczacı olmasam da ne “Eroinle Dans” ne de “En Son Yürekler Ölür”ü yazabilirdim.” diye konuştu. 

Çiçek takdim edildi

Söyleşiye katılanlarla soru-cevap şeklinde sohbet gerçekleştiren Canan Tan’a konuşmasının sonunda Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı tarafından çiçek sunuldu. Yazar Tan, söyleşi sonunda “Kelepçe” isimli kitabını imzaladı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar