Yerli Otoda İzmir Kilit Rol Oynayacak

  • Aydın Gazete
  • 28 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Rekabet piyasası mercek altında

Yerli otomobil üretirken rekabet koşullarının da değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden İduğ, “Biz EGOD olarak İzmir’in yerli otomotivde kilit rol oynayacağını düşünüyoruz.

Yerli otomobilin rekabet edebilmesi için hibrit otomobil üretmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Çünkü normal yakıtla içten yanmalı motor üreterek otomobil yapan onlarca ülke var. Böyle bir rekabet piyasasında en üst sıraları zorlamanın anahtarını hibrit otomobilde görüyorum. Bu noktada bakanlığında devreye girmesi ve teşvikleri arttırması büyük önem arz etmektedir.

Yerli otomobile yönelik yapılan çalışmalarda aracın menzilinin uzatılması planlanıyor. Biz EGOD olarak yerli otomobil üretiminde sahip olduğumuz firmaların gücüyle bunu başarabileceğimize inanıyoruz” dedi.

“Yerli otomobil üretmeye adayız”

Yerli otomobilin üretilmesi ile ihracat oranlarının da artacağının altını çizen İduğ, ihraç fazlası ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlemenin temelinde yerli otomobil olduğuna vurgu yaptı. Otomotiv sektörünün ülke ekonomisinde kurtarıcı rol oynadığını ifade eden İduğ, “EGOD olarak yerli otomobil üretiminde üniversite- sanayi işbirliğini sürekli ve dinamik bir şekilde canlı tutuyoruz.

Yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar kapsamında İzmir yerli otomobil üretecek kapasite ve teknolojiye sahiptir. Bizde bu görevi yapmaya hazırız” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar