Torbalı’da Sosyal Market Heyecanı

  • Aydın Gazete
  • 28 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Tepeköy Mahallesi’ndeki 512 metrekarelik bir alanda kurulması planlanan Sosyal Market Projesinde; yardıma muhtaç aileler Torbalı Belediyesi tarafından kendilerine verilecek olan ve limiti belirlenen dijital kart ile önceliklerine göre ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Sosyal Markette paraya dair herhangi bir işlem yapılmayacak.  Marketin raflarında bulunan gıda, giyim, temizlik ürünlerini alan ihtiyaç sahipleri dijital kartta yüklenen limitleri tutarında dilediği ürünü alabilecek.

Torbalı Belediyesi’nce satın alınan yâda farklı üretici firmalar, hayırsever vatandaşlarca sosyal markete bağışlanan ürünler raflarda sergilenecek ve parasal değerleri barkodlara işlenecek. Torbalı Belediyesi sosyal marketin bulunduğu alana bir de kent meydanı inşa edecek.

BAŞKAN GÖRMEZ, “KİMSE YATAĞA AÇ GİRMESİN DİYE”

Sosyal marketin başlayan inşaat çalışmalarını yerinde denetleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Yapımına başladığımız sosyal market projemizi kısa sürede tamamlayıp yeni yıldan sonra faaliyete sokacağız. Sosyal belediyecilik anlamında yeni bir devir başlatacak olan bu projemiz sayesinde ilçemizde zor şartlarda yaşayan yüzlerce vatandaşımız sosyal market avantajından yararlanacak. Torbalı’da artık kimse yatağa aç girmeyecek.”dedi.

SOSYAL MARKET NASIL İŞLEYECEK? 

Torbalı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat eden yardıma muhtaç ailelerinin durumu ilgili muhtarlıklarca araştırılacak. 

Yardıma muhtaç ailelere nüfus sayılarına ve gereksinimlerine göre dijital kartlar verilecek. Bu kartlara limitler yüklenecek.

Kart sahibi kişiler normal bir markette alış-veriş yapıyormuş gibi, kartında yüklü miktardaki limit kadar ihtiyaçlarını alabilecek.

Sosyal markettin stoklarına, gelen yardımların, bağışların oranına ve mevsimlik ihtiyaçlara göre limitler artırılabilecek.  Ya da düşürülebilecek.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar