Dr.Esra Çabuk Cömert Kadın Hastalıklarını Anlattı

  • Aydın Gazete
  • 27 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

 

İstenmeyen veya çocuğun normal olmadığı sakat gelişim gözlenen hamilelik başlangıcında sonlandırma işlemlerine kürtaj denilmektedir. Her kadın anne adayıdır ve annelik duygusunu tatmak ister. Fakat mutlu birlikteliklerin bebekle taçlandırılma isteği kimi zaman kürtaj zorunluluğu getirebilmektedir.

 

Annede veya bebekte gözlenen olumsuzluklar için Ankara kürtaj, kısa sürede ve lokal anestezi uygulayarak, mümkün olan en kısa zamanda cerrahi müdahalede bulunur. Durumun kürtaj gerektirmesi, ilk 10. haftaya kadar olan süreçte belirlenmesi gerekmektedir. Yasaların kürtaj için izin verdiği dönem ilk 10. hafta olduğundan durumundan şüphelenen ve gecikme olduğu gözlenen kadınların, eczaneden aldıkları testlerle veya en yakın sağlık merkezindeki kan testi ile kesin sonuçları anlaşılmaktadır. Kürtaj Ankara süreyi aşan anne ve bebeğin sağlık durumunda anormallik tespit edilmeyen kişilerde bu işlemleri gerçekleştirmek istemez.

 

Evlilik dışı ilşki ile hamile kalan anne adayının kürtaj olabilmesi de mahkeme kararı ile olacağından, kürtaj süresinin aşılmadığı dönem kapsandığında yapılır. Tam teşekküllü hastane ortamında yapılan kürtajlarda, kısa sürede normal hayata dönüş garantisi verilmektedir. Kürtaj olan kadının kendini hasta hissetmemesi için, en iyi sağlık şartlarında işlem uygulanarak, günlük olağan hayatına dönüşü sağlanır.

 

Ankara kızlık zarı dikimi , müdahale uygulanan semte, hastaneye ve gebelik durumuna göre değişebilmektedir. Yasalar çerçevesinde yapılan kürtaj fiyatları ile yasa dışı süresi geçmiş ve hastane ortamında yapılmayan ölüm riskini göze alarak farklı yerlerde yaptırılan kürtaj fiyatları değişkendir. Süreyi aşmış fakat aile ve çevreye karşı bebekten kurtulma isteği duyanların her türlü riski göze alarak gizli yaptırmak istedikleri kürtaj fiyatları, düşük ya da hastane fiyatlarının çok üstünde olabilmektedir.

 

Cerrahi müdahale uygulanırken riski düşünülen kanamalara karşı önlem alınması, kadının tansiyon, şeker veya kalp rahatsızlıklarının göz önünde bulundurulup gerekli müdahale sağlanabilme garantisi ile bir şey olmaz mantığını savunan kasap anlayışı farklı fiyatların çıkmasına sebep olabilmektedir.

 

Normal fiyat uygulaması hastane ortamlarında 1500 TL civarında olup, hastanelere göre değişmektedir. Sağlık riski düşünülerek ve tekrar gebelik yaşanmasına uygun yapılan müdahalelerde, anne ve baba adayının kesin imzaları gerekmektedir. Yasa dışı yapılan uygulamalarda bu durum dikkate alınmadığından, evlilik dışı hamileliklerin sonlandırılmasında tercih edilen yerler olmaktadır. Dahası için esracabukcömert.com adresini inceleyebilirsiniz.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar