İzmir Makine Sanayi Turgutlu OSB’de Fabrika Açıyor

  • Aydın Gazete
  • 27 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

İzmir’deki başarılı eğitim faaliyetleriyle adını duyuran Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, sanayi alanındaki ilk tesisini Manisa Turgutlu’daki Organize Sanayi Bölgesinde kurdu. Endüstriyel dünyaya merhaba diyecek olan tesis, 5 Ekim’de yapılacak açılış töreniyle sektör temsilcilerini konuk edecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Yansı Eraslan, 2014 yılından bu yana uzman bir kadroyla Ar-Ge çalışmalarını sürdüren İzmir Makine Sanayi Anonim Şirketinin, faaliyetlerini ims polymers markasıyla yürüttüğünü söyledi. Öncelikle bir Ar&Ge ve bilim merkezi olarak tanınmayı hedeflediklerini ifade eden Eraslan; elektrik-elektronik, beyaz eşya, otomotiv, enerji, sağlık, inşaat başta olmak üzere birçok sektör için fonksiyonel mühendislik plastikleri geliştirdiklerini sözlerine ekledi.

Fabrika, Ocak 2015 tarihinde üniversite-sanayi işbirliğini geliştirebilmek ve ürün tasarım çalışmalarını yürütebilmek amacıyla Ege Üniversitesi bünyesindeki ideEGE Teknopark binasında bir Ar-Ge ofisi açmış, faaliyete geçtiği ilk yılda bir TÜBİTAK ve bir SANTEZ projesi onaylanmıştır.  Firma bilimsel çalışmalarıyla öne çıkmaktadır.

18.700 metrekarelik bir arazi içinde 5.600 metrekare kapalı alanda kurulu fabrika, fonksiyonel ve yenilikçi kompozit karışımlar üretmeyi ve bunlardan katma değeri yüksek ürünler geliştirip, üretimde kalite sürekliliğini sağlamayı kendine amaç edinmiştir. Laboratuvar ortamında geliştirilen malzemeler, uluslararası geçerliliği olan test ve analiz yöntemleri kullanılarak karakterize edildikten sonra seri üretime geçilmektedir. Üretimde malzeme kalitesinin sürekliliğini sağlamayı öncelikli hedef olarak belirleyen fabrikanın, son teknolojiye sahip Ar-Ge laboratuvarlarında, ISO ve ASTM standartlarına uygun testler ve analizler yapılabilmekte ve müşteri odaklı çözümler üretebilmek adına bilimsel çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar