İçme Sularında Kanser İlaçları Var

  • Aydın Gazete
  • 27 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı
Atık İlaç Çağrısı 
Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) 6 yıl önce tarihi geçmiş, kullanılmayan ilaçların doğaya ve insan sağlığına zarar vermesini önlemek amacıyla “Atık İlaç Hareketi’ni başlattı. Her yıl artan destek sayesinde toplanan atık ilaç sayısı ise sürekli artış gösterdi. EDAK Ecza Kooperatifi’nin lojistik destek verdiği proje kapsamında 2012 yılında 22 bin 500 kg, 2013 yılında 22 bin 110 kg, 2014 yılında 50 bin 240 kg, 2015 yılında 67 bin 080 kg, 2016 yılında ise ilk 9 ayında 62 bin kg atık ilaç toplanarak imhası gerçekleştirildi.
Ne kadar çok tarihi geçmiş ve kullanılmayan ilaç imha ettirilirse, doğamızın ve çevremizin o kadar daha çok korunacağını ifade eden ÇEKOOP Başkanı Eczacı Şule İlkkurşunlu, “Lütfen atık ilaçlarınızı çöpe atmayın. Tarihi geçmiş ve kullanmadığınız ilaçlarınızı ÇEKOOP üyesi eczanelere bırakın. www.cekoop.org.tr adresimizi ziyaret ederek, üye eczanelerimizi öğrenebilirsiniz” dedi. 
SUYUMUZDA AĞRI KESİCİ VE KANSER İLAÇLARI VAR
İmha edilmeyen atık ilaçların, dünyamıza ve tüm canlılara zarar verdiğini belirten İlkkurşunlu, “Atık ilaçlar çöp değildir. Atık ilaçlar doğaya karıştırdığında tüm canlılara çok zarar veriyor. Artık sularımızda ağrı kesiciler , kanser ilaçları bile var. Sağlığımızı korumak, temiz bir gelecek için atık ilaçları üyemiz olan eczanelere getirin” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar