Meandros Medical And Dental Journal’dan büyük başarı

  • Aydın Gazete
  • 26 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Derginin Başeditörlerinden Prof. Dr. Yasemin Turan, Meandros Medical and Dental Journal’un, Web of Science-Emerging Sources Citation Index (ESCI) tarafından indekslenmeye başlamasıyla, Web of Science (WoS)’da görünür hale geleceğini belirterek, “Bu durum, atıf sayısının ve derginin kalitesinin artmasında önemli rol oynayacak. Kısa vadede gelişmelerin yakından izlenip SCIE’ye yükseltme imkânı bulacağını ve bir süre sonra derginin impakt faktörünün bilimsel dergilerin değerlendirilmesi ve bilimsel araştırmalar üzerine etkilerini gösteren rakamlar olacağını düşünüyoruz” dedi.

Başeditörler Prof. Dr. Turan ve Doç. Dr. Senem Yiğit Özer, yayın kurulu olarak Kasım 2015’te Thomson Reuters’in veri tabanı olan “Emerging Sources Citation Index (ESCI)”e başvuru gerçekleştirdiklerini belirterek, 2016 yılının 3. çeyreğinde değerlendirilen derginin, ESCI veri tabanına kabul edildiği haberini paylaşmaktan mutluluk duyduklarını da ifade etti.

Sürecin her aşamasında desteğini esirgemeyen Rektör Prof.Dr. Cavit Bircan’a teşekkür ve minnetlerini sunan Prof. Dr. Turan ve Doç. Dr. Özer, derginin uzun soluklu ve özverili bir çalışma sonucu şu anki durumuna geldiğini belirterek, özverili çalışmalarından dolayı derginin Editörler Kurulu, İstatistik Editörleri ve Danışma Kurulu üyelerine, önceki dönemlerde Editör/Editörler Kurulu olarak emeği geçen öğretim üyelerine ve yazılarıyla destek olan yazarlara teşekkür etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar