8 Yılda 30 Bin Kişiyi Geçtiler

  • Aydın Gazete
  • 26 Eylül 2016
  • 0

Bayraklı Belediyesi, dar gelirli ailelerin yanında olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahiplerinin yıl boyunca taleplerini toplayarak, yerinde incelemeler yapan ekipler, imkanlar dahilinde vatandaşların derdine çözüm buluyor. Dar gelirli ailelerin başarılı çocuklarına burs veren Bayraklı Belediyesi, eşya, nakdi, gıda ve yakacak yardımı gibi birçok ihtiyacın karşılanması için koordineli çalışıyor.

TOPLAM RAKAM 30 BİNİ GEÇTİ

Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, bu yılın ilk yarısında 2  bin 586 kişiye yardım elini uzattı. Bin 126 kişiye gıda, 286 kişiye yakacak, 198 kişiye eşya yardımında bulunulurken, sosyal market projesi ile 976 vatandaşa kıyafet yardımı yapıldı. Bu yıl içinde bin 500 öğrenciye burs verilmesi kararlaştırıldı. Böylece 8 yılda destekte bulunulan kişi sayısı 30 bini geçti.

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, her zaman vatandaşların yanında yer aldığını belirterek, “Dar gelirli ailelerimize elimizden geldiği kadar yardımda bulunuyoruz. Kimsenin yatağına aç girmesine gönlümüz razı gelmez. Bunun için de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla sıkıntı çeken vatandaşlarımızı tespit ediyoruz, başvuruları değerlendiriyoruz. Eşya, giyecek, yakacak ve nakdi yardımda bulunuyoruz. İşsizlere İş-Kur birimimiz aracılığı ile iş bulmaya çalışıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza burs veriyoruz. İlçemizde özellikle vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak projelerin altına imza atıyoruz” dedi. 

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar