Türkiye Triatlon Şampiyonası finali Kuşadası’nda yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 25 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Türkiye’nin değişik İllerinden gelen 500 sporcunun yüzme, koşu ve bisiklet dallarında çeşitli kategorilerde mücadele verdiği yarışların startını Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı Hamdi Güneş birlikte verdi.

İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nın yanındaki kumsaldan başlayan yarışlarda atletler ilk olarak Setur Marina ile Liman arasındaki bölgede yüzdükten sonra bisiklet etabı için Güvercin Ada Caddesi’ni kullandılar. Koşu parkuru ise Hülya Koçyiğit Caddesi’nde gerçekleşti. Triatletler kıyasıya mücadele verirken sporseverler de yarışları Kuşadası’nın farklı noktalarında izleme imkanı buldu.

Sabah saat 08.00’da başlayan Kuşadası Triatlonu’nda Elit Kadınlar kategorisinde Antalya Triatlon Spor Kulübü’nden İpek Öztosun, Elit Erkekler kategorisinde ise yine Antalya Triatlon Spor Kulübü’nden Zülfü Karabulut birinci olarak Türkiye Şampiyonu oldu. Yarışların sona ermesinin ardından gerçekleştirilen törenle Kuşadası Triatlonu’nda dereceye giren sporculara ödül ve madalyaları verildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar