Aydın’da Beyaz Altın Hasadı Başladı

  • Aydın Gazete
  • 23 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Germencik’te pamuk tarlasına düzenlenen ilk hasat etkinliğinde üreticiler sezondan umutlu olduklarını, hava şartlarının uygun gitmesi halinde iyi bir hasat sezonu yaşamayı umut ettiklerini söylediler.

Çiftçinin her zaman ümitlerle yaşadığını ancak pamukta yılar sonra ürünün yeniden beyaz altın namına kavuştuğunu belirten Germencik Ziraat Odası Başkanı Ümmet Akın, aynı zamanda stratejik bir ürün olan pamuk ve pamuk üreticisinin daha çok desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Büyük Menderes Ovası’nın Aydın ayağında yer alan Germencik’in incir, pamuk zeytin ve diğer tarım ürünlerinin yanı sıra hayvancılık bakımından da ciddi bir ivme kazandığını ve önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Başkan Ümmet Akın, “Bir ülkenin bağımsızlık şartlarından biri de tarım da bağımsız olmasıdır. Bu hedefe de milli tarım politikası ile ulaşabiliriz. Bunun yanında üretim olmazsa olmazımız olmalıdır. Bugün hava ve sudan sonra insan yaşamının devamı için gereken ne varsa çiftçiler sayesinde ulaşıyoruz. Bu nedenle üreten herkese müteşekkiriz. Ancak Çiftçi bir ilçenin Belediye Başkanı ve Ziraat Odası Başkanı olarak tarımın daha çok desteklenmesi gerektiğini haykırıyoruz” dedi.

Başkan Akın, tarlada hasat makinesinin direksiyonuna geçip ilk hasadı yaparak tüm çiftçilere bereketli bir sezon diledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar