Üniversiteliler Her Alanda Desteklenmeli

  • Aydın Gazete
  • 18 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ve yönetim kurulu üyeleri İEÜ Rektörü Prof. Dr. Muğan ile bir araya geldi.

Kariyer için, akademik eğitim önemli

Konuşmasına Rektör Muğan nezdinde akademik personel ile öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileyerek başlayan Elmasoğlu, İzmir’in saygın üniversitelerinden birisi olan İEÜ’nin yurtiçi ve yurtdışında elde ettiği başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. Kadınların iş hayatında emin adımlarla ilerleyebilmesi için akademik eğitimin son derece önemli olduğunun altını çizen Elmasoğlu, üniversite mezunu olan genç kızların girişimcilik yaşantılarına bir adım önde başladığını kaydetti.

Genç nüfus iyi değerlendirilmeli

Türkiye’nin elinde bulundurduğu genç nüfus avantajının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğinin ifade eden Elmasoğlu, “Biz iş kadınları olarak kadın istihdamını son derece önemsiyoruz. Gerek kendi şirketlerimizde gerekse gittiğimiz, gördüğümüz yerlerdeki iş yöneticilerine bu yönde telkinlerde bulunuyoruz. EGİKAD olarak kadınlarımızı cesaretlendirmek için çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza attık. Bundan sonraki süreçte de elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Üniversite olarak EGİKAD üyelerini ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Rektör Muğan ise, iş dünyası ile yapılacak olan her türlü işbirliklerine hazır olduklarını söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar