Bisiklet Tutkunları Antalya’ya Kadar Pedal Çevirdi

  • Aydın Gazete
  • 17 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim Poseidon Bisiklet Grubu üyeleri Nusret Tankal ve Cihan İpekçiler spor amaçlı ve bisiklet kullanmaya teşvik amaçlı olarak Didim’den Antalya’ya kadar pedal çevirdi.

10 Eylül günü Didim’den başlayan Aydın, Denizli ve Muğla üzerinden Antalya’ya giden iki bisiklet sevdalısı, geçtikleri güzergâhlarda da tarihi ve ören yerlerini de ziyaret ettiler. 6 gün süren yolculukta bir çok yerde zorlu yolu aşan bisiklet tutkunu iki sporcu akşamları da kamp yaparak günün yorgunluğunu attılar.

Didim’den ilk kez Antalya’ya kadar pedal çeviren iki sporcu geziyle ilgili günlük kat ettikleri yol miktarı, güzergâhları, harcadıkları kalori ve hızlarıyla ilgili istatistiksel bilgileri de sosyal medya hesaplarında paylaştıkları görüldü.

Tur’a katılan Didim Poseidon Bisiklet Grubu üyeleri Nusret Tankal spor amaçlı olarak bu turu düzenlediklerini ve Antalya’ya kadar bir çok yere ziyaret edip görmek imkânı da bulduklarını ifade ederek “Zorlu da olsa çok güzel bir parkur oldu. Birçok yeri gezip gördük. Yolda zaman zaman diğer İllerden bisikletçi arkadaşlar da bize eşlik etti. Didim’den ilk kez bu kadar uzak bir mesafeye pedal çevirdik. İki arkadaş bunu düzenledik.

Gelecek aylardan Didim’den Edirne’ye kadar pedal çevirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar