Bu Yöntem Rehabilitasyonda Yürümeyi Kolaylaştırıyor

  • Aydın Gazete
  • 17 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bayraklı’daki Tolga Özel Eğitim ve Rehalibitasyon Merkezi’nde görevli Fizyorterapist Büşra Özkan, yeni nesil tedavi yöntemi TheraTogs hakkında bilgi verdi.

TheraTogs’un günlük kullanımda kıyafetlerin altında rahatlıkla giyilebilen ve duruş bozukluklarının düzelmesinde terapiler haricinde destek veren hastaya özel tasarlanan bir çeşit  giysi olduğunu belirten Özkan, “Tüm yaş ve beden gruplarına uygun üretilen TheraTogs giysileri, fizyoterapistlerin seanslarda ellerini kullanarak yapabildikleri düzeltici ve destekleyici hareketlerin, özel kumaşı ve bağlama tekniği sayesinde gün boyu, durmaksızın tekrarlanabilmesini sağlayarak terapinin etkilerinin devamlı ve kalıcı olmasını sağlar.

Başta Otizm olmak üzere özellikle duyu bütünleme bozukluğuyla karakterize durumlarda da vücut farkındalığı yönünden destek olmaktadır. TheraTogs ürünlerinden doğru ve sağlıklı faydalanabilmek için TheraTogs Giydirici Sertifikası almış fizyoterapist gözetiminde kullanılması gerekmektedir” dedi.

KİMLERE UYGULANABİLİR

TheraTogs kimlere uygulanabilir?

Eğer fizyoterapist seans esnasında hastanın denge, duruş, mobilite veya motor kontrolüne, aşırı güç kullanmadan elleriyle olumlu etki sağlayabiliyorsa; düzgünce ayarlanmış bir TheraTogs sistemi ile bu olumlu etkiler terapinin dışında tekrarlanıp, desteklenebilir.

Tedavinin uygulanabileceği hastalıklar

Hipotoni

Fonksiyonel kifoz (kamburluk)

Skolyoz

Gövde ve duruş bozuklukları

Duruş bozukluklarına bağlı ağrı durumlarında

Düşük ayak

Diz hiperextansiyonu

Kalça problemlerinde

Makaslama yürüyüş basta olmak üzere yürüyüş bozukluklarında

Uyku rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar