Vatandaş Evde Bakım Hizmetinden Memnun

  • Aydın Gazete
  • 17 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Karabağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü kronik hastalığı nedeniyle yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatalak hastaların evlerine giderek muayene, tetkik, tahlil, tedavi ve tıbbi bakım desteği sağlıyor.

Bir doktor ve hemşireden oluşan sağlık işleri müdürlüğü ekipleri,  eve geldikleri hastanın aynı zamanda tedavi sürecini de takip ederek sağlığına kavuşmasını hızlandırıyor. Evde bakım hizmeti 2016 Ocak ayından bu yana 570 kişiye ulaşarak tedavi hizmeti sundu.

500’e yakın hasta yararlandı

Karabağlar Belediyesi’nin bir diğer sağlık hizmeti olan ve şubat ayından bu yana hizmette olan tam teşekküllü hasta nakil ambulansı ile de hastalar evlerinden alınarak tedavi edileceği yere götürülüp yeniden evlerine bırakılıyor. 1 hemşire 2 ambulans şoföründen oluşan ve acil durumlar dışında çalışan, hasta nakil ambulansından ise şubat ayından bu güne kadar 462 hasta yararlandı.

Vatandaşlar hizmetten oldukça memnun

Karabağlar’da sağlık hizmetleri bununla da bitmiyor. Eskiizmir’de bulunan belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne gelen her hastaya sosyal güvencesine bakılmadan tetkik, tahlil ve tedavileri de aralıksız olarak yapılıyor. Karabağlar Belediyesi’nin sunduğu sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar da Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. Ambulans hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 3 gün öncesinden 414 79 62 telefonu arayarak randevu alabilecekler. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar