Kuşadası’nın Köyleri Kaşiflerini Bekliyor

  • Aydın Gazete
  • 11 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Ekodosd Açıklaması;

Kuşadası deniziyle, güneşiyle, çevresindeki binlerce yıllık kültürlere ev sahipliği yapmış antik kentleriyle ve zengin biyolojik çeşitliliğiyle Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biridir.

Hemen yanı başında yer alan dağları, ormanları, kıyıları, flora ve faunası, mağaraları ve kanyonlarıyla önemli doğa alanlarını barındıran Kuşadası, aynı zamanda doğanın içinde yer alan köyleriyle de ilgi çekmektedir.

Kirazlı, Çınar, Yeniköy, Soğucak, Yaylaköy ve Caferli’den oluşan doğayla barışık köyleri, tabiatın tüm güzelliklerini içinde saklamaktadır.

Geleneksel yaşamlarını değiştirmeden sürdüren, otantik köy mimarisini korumaya çalışan, geçimlerini topraktan kazanan, Kuşadası’na yakın olmanın avantajıyla gastronomiye de yer veren köylerin, tarımla turizmi yan yana götürdükleri görülmektedir. Tarihe tanıklık eden ağaçları, geleneksel tarımla üretilen sebzeleri ve meyveleri, birbirinden lezzetli yöresel yemekleri, 7’den 70’e devam ettirdikleri folkloruyla, misafirperver sıcak insanlarıyla konuklarını ağırlamaya hazır.

Kuşadası’nın köylerini keşfetmek, doğayla barışık yaşayan insanlarını tanımak isteyenler için, bayram tatili bir fırsat…

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar