Hedef Temiz İncirliova

  • Aydın Gazete
  • 9 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Amaçlarının ilçe genelinde çöp toplama hizmetlerine dikkat çekmek ve vatandaşların çöpleri çöp konteynırlarının içine atmak olduğunu dile getiren İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; birinci olan Emine Barlas’a sloganından dolayı teşekkür ederek hediyesini takdim etti.

Kale; “Temiz Bir İncirliova İçin Çalışıyoruz”
İncirliova Belediye Başkanlığı’na seçildiği günden bu yana çevre temizliği ve çöp toplama hizmetlerine büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Kale; “Büyükşehir Yasası ile birlikte hizmet alanı 25 kat artan ilçemizde çöplerin toplanması ve çevre temizlik hizmetlerini sorunsuz bir halde gerçekleştiren tek ilçeyiz. Birçok belediye köy tüzel kişiliği ortadan kaldırılarak mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde çöp toplayamazken İncirliova Belediyesi olarak bizler İlçe Merkezi ve Acarlar Mahallesi’nde her gün, köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimizde ise haftada iki gün düzenli çöp toplamaktayız.

Bunlarla birlikte hizmet alanımızın genişlemesinden dolayı ihtiyaç duyulması üzerine yaklaşık 900 adet yeni çöp konteynırını ilçemizdeki cadde ve sokaklara yerleştirdik. Karayolu kenarları ile boş arazilerimizdeki evsel atıklarla birlikte molozların temizlenmesi işlerini aralıksız sürdürmekteyiz. İlçe merkez çöplüğü başta olmak üzere Acarlar Mahallesi ve köy tüzel kişiliği ortadan kalkan yerleşim birimlerimizdeki tüm vahşi çöp döküm alanlarını ortadan kaldırdık. İlçe merkezimizde ve Acarlar’da yaya çöp ekiplerimizi oluşturduk. Okul, mezarlık, sağlık ocakları ve camilerimizin bahçelerinde temizlik ve bakım işlerini gerçekleştiriyoruz. Bizim temel hedefimiz sağlıklı ve temiz bir İncirliova oluşturmaktadır. Bu kapsamda da çevre temizliğine dikkat çekmek vatandaşlarımızın çöplerini çöp konteynırlarına atma konusunda biraz daha hassasiyet göstermek amacıyla böyle bir yarışma düzenledik. Yarışmada “Çöpünü içine at İncirliova’ya değer kat” sloganıyla birinci olan Acarlar Mahallemizden Emine Barlas Hanımefendiye katılımlarından ve güzel sloganından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Barlas; “Çöp Konteynırları Boşken Çöpler Dışarı Bırakılıyor”
İncirliova Merkez ve Acarlar Mahallesi başta olmak üzere birçok il ve ilçede çöp konteynırlarının boş olmasına karşın çöplerin gelişi güzel dışarı bırakıldığını ve sokak hayvanlarının bunları dağıttığını dolayısıyla sağlık ve çevre açısından hoş olmayan görüntülerle sıklıkla karşılaştığını ifade eden Emine Barlas; “Amacım, insanların çöplerini çöp konteynırlarına atarak daha duyarlı olmalarını sağlamaktır” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar