Aydın’da CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

  • Aydın Gazete
  • 9 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

CHP, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirdiğini belirten İl Başkanı Bayram İnci,”Türkiye İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecin de öncü öncü misyonunu sürdürmüştür. Bu kapsamda temel hak ve özgürlükleri geliştirme mücadelesi vermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet değerlerini geliştirerek korumaya ve Türkiye’nin aydınlık yüzünü büyütmeye devam edecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Benim iki eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyet’i diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir diyerek bizlere miras olarak bıraktığı bu iki büyük esere sonuna kadar sahip çıkacağız. CHP Atatürk’ün partisidir. Saltanata son verenlerin, Cumhuriyet diyenlerin, bir devir kapatıp bir devir açanların partisidir. Her türlü baskıya rağmen, ülkeyi dünya savaşının dışında tutmayı bilenlerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her ne koşulda olursa olsun, bedeli ne olursa olsun Adalet, insan hakları, demokrasiyi, laikliği, sosyal devleti ve hukuk devletini savunacağız ve bunun mücadele etmeye kararlıyız.

Bugün Partimizin 93’üncü Kuruluş yıldönümünde başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere ülkemizin kurtuluşu ve kuruluşunda ve bu günümüze kadar gelişinde emek verenleri, bu uğurda hayatını yitirenleri saygı ve sevgiyle anıyoruz, ruhları şadolsun” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar