AYSO’da Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Bilgilendirmesi Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 8 Eylül 2016
  • Yorumlar Kapalı

Ülkemizde AR-GE için ayrılan fonların özellikle son dönemdeki artışından duyduğu memnuniyeti dile getiren AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Ar-Ge Reform Paketi’nin önemine vurgu yaparak tüm paydaşların bilgilendirilmesi amacıyla bu ve benzeri etkinlikler sayesinde yeni kurulacak Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile katma değeri daha yüksek yeni yatırımların ve üretimlerin yolunun açılacağını belirtti.

Toplantının ilk oturumunda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat AR; Ar-Ge Reform paketinin sanayicilerimize ve üniversite öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize getirdiği yenilikleri ve Kanunda geçen tasarım ofisi, Ar-Ge hizmeti satın alma, gümrüklerdeki teknolojik muafiyetler , teknolojik ürün destekleri , san-tez destekleri gibi bir çok desteğin özeliklerini açıklayarak sunum yaptı.

Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olmanın Mali avantajları, örnek uygulamalar konusunda Yeminli mali Müşavir Hüseyin Karslıoğlu bilgilendirme yaptı. Toplantının ikinci oturumunda; Firmalarında , Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurabilecek sanayicilerle Bakanlık yetkilileri detaylı çalışma yapmak üzere yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar