Nazilli’de Güncel FETÖ Bilançosu

  • Aydın Gazete
  • 28 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

OPERASYONLAR NASIL BAŞLADI?
Nazilli’deki FETÖ/PDY operasyonları ilk olarak işadamı H.D.T’nin İsabeyli’de gözaltına alınmasıyla başladı. H.D.T’nin tutuklanmasının ardından operasyonlara hız veren Nazilli Emniyeti, aralarında hakim, iş adamı, savcı, mühendislerinde bulunduğu toplam 42 kişiyi gözaltına aldı, 14 kişi ise tutuklandı.

İlçede örgüte finans kaynağı sağladıkları tespit edilen iş adamlarına yönelik yapılan operasyonlarda ise 34 iş adamından 24’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkiye’nin önemli firmalarından biri olan ve merkezi Nazilli’de bulunan şirketin yöneticileri M.T. A.T. ve Ü.T. kardeşlerin tutuklanmasıyla süren operasyonlarda, örgütün finans ayağına büyük darbe vuruldu. 16 Temmuz’dan beri süren gizli operasyonlarda ismi açıklanmayan çok sayıda kişi de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KURUMLARDA TEMİZLİK
Nazilli’deki devlet kurumlarında FETÖ operasyonları kapsamında çok sayıda isim açığa alınırken, devletle ilişikleri kesiliyor. Nazilli Emniyeti’nde de 20’ye yakın polis tutuklanırken, 15 polis ise açığa alındı. Nazilli Belediyesinde ise 3 kişi Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ise FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen öğretmen ve memurlar ise açığa alındı.

TERÖR YUVALARI DEVLETE GEÇTİ
FETÖ/PDY yapılanmasının ilçede bulunan 5 özel okul ile 2 dershane kapatılmış ve devlet himayesine geçmişti. Yapılan eş zamanlı operasyonlarda ilçede bulunan Akasya, Atıf Bey, Sema, Refia ve Meltem yurtları kapatılarak kapılarına kilit vuruldu. Kapatılan Özel Aydınlık ve Fatih Koleji ise önümüzdeki eğitim öğretim yılında devlet okulları olarak hizmet vereceği belirtildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar