Milli İrade Sergisi Aydın’da

  • Aydın Gazete
  • 25 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Atatürk Kent meydanında düzenlenen serginin açışında konuşan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen,”Bundan tam 40 gün önce ülkemizdeki seçilmiş hükumete, cumhuriyete ve demokrasiye karşı bir kalkışma girişim meydana geldi.

Hamd olsun o gün sayın cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın talimatıyla milletimiz meydanlara indi. 27 günlük süreç içerisinde bu memleketi tekrar rayına oturtturan çok ciddi bir süreci hepimiz yaşadık. Bu süreçte Aydın’da çok fazla bir şey yaşamadık ama Ankara, İstanbul ve bazı diğer şehirlerimizde 15 Temmuz gecesi kalkışmasının neticelerini yaşadık. Bu süreçte 240 şehit verdik ve 2 bin üzerinde yaralımız var. Türkiye Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir kalkışma meydana geldi. İşgal kuvvetlerin dahi bombalamadığı meclis bombalandı.

Milletin paralarıyla düşmana karşı bir tehdit anında kullanılması gereken silahlar maalesef o gece milletimize doğrultu. Hamd olsun o gece başkomutanın talimatıyla halk meydanlara indi ve darbe girişimini savuşturduk. 40 gün önce diz çöktürülmek istenen bu millet bugün sınır ötesinde tehdidi devam eden unsurlara karşı operasyon yapabiliyorsa bu milletimizin ordusuna olan güvenini, milletimizin cumhurbaşkanına güveni ve milletimizin hükümetimize karşı olan güvenini açık bir şekilde ortaya koyar. Milletimiz bu süreçte bir tarih yazmıştır.Bizlerde bu milletin birer ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu sergimiz de demokrasisini dünyaya göstermiş halkın ve demokrasi şehitlerimiz fotoğrafları bulunuyor.

Sergimiz 3 gün boyunca açık olacaktır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar