Nazilli’de Spor Kompleksine Görkemli Temel Atma Töreni

  • Aydın Gazete
  • 1 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’ın Nazilli ilçesine yapılması kararlaştıran ve hem Nazilli Belediyespor’un hem de amatör kulüplerin yararlanabileceği ‘Nazilli Belediyespor ve Amatör Spor Kulüpleri Merkezi’nin temeli atıldı.
Törene, Vali Erol Ayyıldız, İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, Türkiye Futbol Federasyonu İdari İşler, Organizasyonlar ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Nazilli Belediyespor Başkanı Nurettin Özkat, eski Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler ile Nazilli Belediyespor A takım ve altyapı oyuncuları, taraftarlar, Yıldızgücüspor oyuncuları ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yaptı. Temeli atılan spor merkezinin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Alıcık, emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Alıcık’ın ardından konuşan Aydın Valisi Erol Ayyıldız ise, amaçlarının Nazilli ve Aydın’ı marka şehir haline getirmek olduğunu dile getirdi. Konuşmalarının ardından protokol üyelerine isimlerinin yazılı olduğu Türkiye forması hediye edildi. Başkan Alıcık, TFF İcra kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu’na Nazilli Belediyespor forması hediye etti. Son olarak Vali Erol Ayyıldız, İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Türkiye Futbol Federasyonu İdari İşler, Organizasyonlar ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Nazilli Belediyespor Başkanı Nurettin Özkat, eski Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler beton mikserin kontrol kumandasına basarak temele ilk çimentoyu döktü.
“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM”
Başta AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Tesisimiz 2100 metre karelik toplam alan ile gerek futbolcularımız gerekse yönetici ve ekip arkadaşlarımızın daha iyi çalışabilmesi adına bir farklı ve modern yapı haline gelecektir. Yaklaşık 1 milyon 560 bin TL’ye mal olacaktır. Yaklaşık bir yıllık süreçte tamamlanacak olan tesisimiz Nazillimize hayırlı olsun. Bu modern ve çok amaçlı kullanıma uygun hazırlanan sporcu kamp merkezimiz, mecburi kullanım alanlarının dışında, futbol geçmişine sahip çıkan bir müze ye de sahiptir. Tekrardan katkılarından dolayı; TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu ve yönetim kurulunun değerli üyelerine Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Spor Toto Teşkilatına ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca yüklenici Topçuoğlu inşaat firmasına ve tüm katılımcılara teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
“NAZİLLİ VE AYDIN MARKA ŞEHİR HALİNE GELECEK”
Nazilli’nin isminin tüm Türkiye tarafından bilindiğini ve yaşanacak bir yer olarak ün yaptığını söyleyen Aydın Valisi Erol Ayyıldız, “Türkiye’de çoğu insanın imkanım olsa Nazilli’de yaşarım dediğini biliyoruz. Bunun sebebi sadece uzun yaşamla ilgili değil. Burada yaşayan insanlar her şeyiyle Nazilli’yi seviyor. Bunun çok faktörü var. Bize düşen de bu güzellikleri sahip Nazilli’yi daha da güzel ve yaşanabilir bir yer haline getirmektir. Bizim görevimiz hem Nazillimizi hem de Aydınımızı marka şehir haline getirmektir. Bu temeli atılan tesisimiz vatana ve millete hayırlı olsun” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar