Birlik ve Beraberliğe İhtiyacımız Var

  • Aydın Gazete
  • 18 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Geçmişte birçok tecrübe edinildiğini ve bugünlere gelindiğini hatırlatan Ali Çankır, “Türkiye’nin tem taşlarına müdahale eden Türk demokrasisine müdahale eden tam bağımsız Türkiye hedefi ile yol alan Türk milletinin gücüne müdahale eden dış unsurların çok dikkatli ve özenle takıp edilmesi lazım. Bu takip elden bırakılırsa ya da bir takım iktidar hevesleriyle dolaylı olacakta olsa bırakım beraberlik olduğunda ülkemizin başına gelecekleri hapımız 15 Temmuz’da gördük. Burada ortak bir bilincin ortaya çıkması için temel bir birliktelik olabilmesi için ötekileştirmeyen birbirine bağlayan Türk milletini bir arada tutan temel değerlerin artık bir şekilde ortaya konması gerek” diye konuştu.

Birlik ve beraberliğin önemli olduğuna değinen Çankır, “15 Temmuzdan sonra ötekileştirmeyen bizden olmayanı dışlamayan bir anlayışla üst kimlik olarak belirlediğimiz ortak kimliğin Mustafa Kemal’in değerleri doğrultusunda bir ortak anlayış oluşturabilirsek eğer bundan sonra milli bilinci ileri götürebiliriz. Bu da tam bağımsız Türkiyeyi, çağdaş Türkiyeyi sağlıklı bir şekilde bize getirir. Tüm siyasilerin bir arada bulunarak birlik beraberlik içinde bunları gerçekleştirmesi lazım” ifadelerini kullandı.

“ÖTEKİLEŞTİRMEKTEN VAZGEÇELİM”
Tüm sorunların temelinde farklı düşünen yurttaşların ötekileştirilmesinin yattığına dikkat çeken Ali Çankır, “Bu ötekileştirmekten vazgeçilmesini, kurumsal yapıların içine girecek olan tüm bürokratik yapılarında kendi branşlarıyla ilgili başarılı kadrolardan oluşmasını vatana millete bağlı kadro oluşmasını buradaki kısası yaparken a partisi b zümresinin ya da başkalarının belirlemesinin başımıza açtığı belaları gördük” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar