ADÜ’nün Feto Bilançosu: 143 İşlem

  • Aydın Gazete
  • 13 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelindeki çeşitli kurumlarda olduğu gibi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)’nde de operasyonların devam ettiği belirtildi. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, 3. Dalga operasyonları kapsamında 15’i Akademi, 7’si idari olmak üzere toplam 22 personelin daha açığa alındığını belirtti.

Darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY Terör örgütü ile mücadeleye yönelik yapılan operasyonlar kapsamında gelinen son noktayı değerlendiren Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Devam eden operasyonlar kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi olarak FETÖ operasyonunda gelinen son nokta: İlgili kurumlar ile işbirliği içerisinde elde edilen yeni bilgi, belge ve ihbarlar değerlendirilerek üçüncü dalgada 15 akademik, 7 idari olmak üzere toplam 22 personel açığa alınmış, 23 personel hakkında da inceleme başlatılmıştır.

Bu operasyonla birlikte açığa alınan personel sayısı 87’ye, incelenen personel sayısı da 56’ya yükselmiştir. Böylece haklarında işlem yapılan personel sayısı toplam da 143’e ulaşmıştır” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar