İnteraktif Esnaf Sayısı 3600’e Ulaştı

  • Aydın Gazete
  • 13 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Oda Başkanı Üstündağ OHAL nedeniyle işyerlerine yönelik gezilerin ertelendiğini belirterek hedeflenen % 70 oranın üzerine çıkıldığını söyledi.

Didim Ticaret Odası’nın GEKA destekli Didim İnteraktif Tanıtım Sistemi projesi kapsamında ilçedeki tüm işyerlerinin kayıt alınması amacıyla 6 Haziran 2016 tarihinde başlattığı çalışmada beklenen hedefin üzerine çıkıldı. Esnafın kayıt altına alınmasıyla ilgili bir ekip oluşturulurken esnafları dolaşan saha ekipleri proje süreci, anket formu, sistemin işletmeler ve kullanıcılara sağlayacağı faydalar hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor.

6 Haziran’da başlayan çalışmalar ülke genelinde OHAL ilan edilmesi nedeniyle ara verilirken projedeki son durumla ilgili Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ bilgiler verdi. İlçedeki tüm işletmelerin gezildiğini ve ücretsiz olarak bu çalışmanın yapıldığını ifade eden Üstündağ “Yazılım % 80’i tamamlandı. Şu ana kadar gidilen esnafların 3600’ü sisteme kayıt edildi ve bunların 3144’ü aktif olarak kodları ve kullanıcı adı verilerek sistemde yerini aldı 500 kadar esnaf yerinde bulunamadı.

Bunlara daha sona yeniden ulaşılacak. Ayrıca ulaşılan 200 esnaf ise sisteme girmek istemediğini bildirdi. Bu tür çalışmalarda hedef %70’ler dolayında olur ama biz belirlediğimi bu hedefi aştık ve şu an % 70 oranın üzerindeyiz. Köy’den mahalleye dönen yerlerde de bu çalışmayı yaptığımızda %90 ve üzerinde bir hedef yakalamayı planlıyoruz. OHAL nedeniyle şu an bu çalışmaya ara verildi; OHAL kalkına çalışma devam edecek. Bu kapsamda işletmelerinde kendileri ve işletmeler açısından bu sisteme kayıt olmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar